تحلیل چهار آلتکوین

چهار  آلتکوین که وارد چرخه صعودی بعدی می شوند

اکثر آلتکوین ها با توجه به جفت BTC  خود روند نزولی داشته اند. حرکت صعودی اخیر برخی ارزهای دیجیتال اصلی باعث شده است که عده ای بر این باور باشند که چرخه صعودی برای آلتکوین ها در راه باشد.

معامله گر، کارآفرین و سرمایه گذار باب لوکاس  خاطرنشان کرد که نسبت به بیت کوین، اکثر آلتکوین ها از اوایل سال ۲۰۱۸ زمانی که قیمت BTC در اوج قیمت خود قرار گرفته بود، روند نزولی داشتند. با این حال، برخی از ارزهای دیجیتال بالاتر از خطوط مقاومت بلند مدت خودشان رفتند و روند نزولی را شکسته اند.

این چهار کوین:

  1. EOS
  2. Ethereum Classic – ETC
  3. Monero – XMR
  4. Zcash – ZEC

در زیر، ما به تک تک آنها نگاهی می اندازیم و پتانسیل آنها را برای افزایش قیمت های آینده می سنجیم.

EOS

از میان چهار کوین، EOS  تنها کوینی است که بالای یک خط مقاومت نزولی حرکت نکرده است.

بحرانی ترین منطقه مقاومت برای EOS در ۵۲۰۰ ساتوشی یافت می شود. از زمان رسیدن به بالاترین قیمت خود در آوریل ۲۰۱۸، قیمت EOS کاهش یافته اما بالاتر از این سطح باقی مانده است. ولی در جولای ۲۰۱۹ به زیر این منطقه نفوذ کرد.

پس از آن، قیمت همچنان کاهش یافت تا اینکه در ۳۰۰۰ ساتوشی حمایتی پیدا کرد. این حرکت برای چشم انداز قیمت آینده حائز اهمیت است. از آنجا که هفتگی RSI واگرایی صعودی ایجاد کرد، تنها زمانی که در طول تاریخ قیمت EOS اتفاق افتاده است. این با یک الگوی معکوس صعودی همراه بود. همانطور که در کوین های دیگر خواهیم دید، این نشانه ای است که اغلب قبل از افزایش قیمت ها پیش می آید.

از آن زمان، قیمت در حال افزایش است، و RSI به بالاتر از خط ۵۰ حرکت کرده است. قیمت بسیار نزدیک به رسیدن به منطقه مقاومت در ۵۲۰۰ ساتوشی است.

چارت زمانی روزانه یک شکست را تأیید می کند، و آینده ی ادامه حرکت به سمت بالا را تأیید می کند. قیمت با موفقیت از ۴۰۰۰ ساتوشی عبور کرد.

همچنین میانگین های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه (MA) روند صعودی را نشان می دهند. این یکی دیگر از نشانه های قوی روند صعودی است، به ویژه که قیمت بالاتر از هر دو MA است. بنابراین بسیار محتمل است که به زودی قیمت آن به ۵۲۰۰ برسد.

EOS  علائمی از روند صعودی را نشان داده است، اما ما نمی توانیم اطمینان دهیم تا زمانی که بالاتر از ۵۲۰۰ ساتوشی برود، در بازار صعودی قرار دارد. اگر این چنین پیش برود، ما فکر می کنیم می تواند به سرعت به ۱۲،۰۰۰ ساتوشی برسد.

Ethereum Classic

از آنجایی که در فوریه ۲۰۱۸ به اوج خود رسیده بود، قیمت ETC برای ۵۵۳ روز وارد روند نزولی شد. مهمترین سطح در ۱۵۰۰۰ ساتوشی یافت می شود. بر خلاف  EOS، قیمت کمتر از یک سال پس از زمان اوج خود روند نزولی را ادامه داد، و به پایین ترین قیمت در زمان رسید.

با رسیدن به حدود ۵۰۰۰ ساتوشی، در نوامبر ۲۰۱۹، هفتگی RSI واگرایی صعودی را نشان داد. پس از آن یک حرکت سریع به سمت بالا داشت. همانطور که قبلاً بیان کردیم، این تحولی است که خیلی زود از افزایش قیمت ها پیش می رود.

یک خط مقاومت نزولی کوتاه مدت دیگری نیز وجود داشت که تقریباً ادامه همان خط مقاومت قبلی است. و سرعت افزایش پس از آن بطور قابل توجهی بالا رفت.

به همین ترتیب، MA 100 و ۲۰۰ روزه روند صعودی ایجاد کرده اند و قیمت بالای آنها معامله می شود. این نشان می دهد که افزایش قیمت به سمت حداقل ۱۵۰۰۰ ساتوشی و احتمالاً بالاتر ادامه خواهد یافت.

قیمت ETC از ابتدای سال ۲۰۱۹ به سرعت در حال افزایش بوده است. در این صورت، قیمت می تواند به حدود ۳۰،۰۰۰ ساتوشی برسد.

XMR

قیمت XMR تقریباً مشابه دو کوین قبلی در سال ۲۰۱۸، به اوج خود رسید. از ماه ژوئیه همان سال خط مقاومت نزولی را دنبال کرد.

آنچه که پیش از این شکست بود بسیار شبیه EOS و ETC بود. یک پایین دو برابر همراه با واگرایی صعودی در هفتگی  RSI.

مهمترین سطح در ۰.۰۱۲ ساتوشی یافت می شود. شکست بالاتر از این سطح می تواند قیمت را تا ۰.۰۲ ساتوشی افزایش دهد.

میانگین های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه هنوز روند صعودی را نشان می دهند و قیمت بالای آنها معامله می شود. اگر قیمت به این روند ادامه دهد، MA به زودی تقاطعی را تشکیل می دهد. این نشان می دهد که نسبت به EOS و ETC، XMR در مراحل اولیه روند صعودی خود قرار دارد.

در کوتاه مدت، مقاومت در ۰.۰۰۸ ساتوشی وجود دارد. تا زمانی که قیمت بالاتر از میانگین فوق باشد، قیمت در این منطقه احتمالاً تا ۰.۰۱۲ ساتوشی ادامه خواهد یافت.

شکست قیمت XMR بالای خط مقاومت نزولی قابل توجه است، اما هنوز یک تقاطع صعودی بین میانگین های بلند مدت رخ نداده است. بنابراین، XMR احتمالاً در مراحل اولیه روند صعودی خود قرار دارد.

ZEC

برخلاف سه کوین دیگر، ZEC  در اوایل ژوئن سال ۲۰۱۷ به اوج زمان خود رسید. به این ترتیب، خط مقاومت نزولی که ۷۷۶ روز به طول انجامید، تا اینکه سرانجام در سپتامبر ۲۰۱۹ قیمت را شکست.

پس از آن، هفتگی RSI واگرایی صعودی ایجاد کرد. آنچه در پی آن بود، یک حرکت صعودی بود، مشابه سکه های دیگر.

در XMR، قیمت بالای میانگین ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ روزه معامله می شود.

نزدیکترین ناحیه مقاومت در ۰.۰۰۸۵ ساتوشی است، در حالی که مهمترین سطح آن، سطح شکست قبلی در ۰.۰۱۷ ساتوشی است. اگر قیمت بالاتر از این منطقه برود، می تواند تا ۰.۰۳ ساتوشی پیش برود.

قیمت ZEC بالاتر از خط مقاومت نزولی بلند مدت شکسته شده است، بالاترین ترین قیمت از بین چهار کوینی که تحلیل کردیم. اما یک تقاطع صعودی بین میانگین های بلند مدت هنوز رخ نداده است، و این نشان می دهد که ZEC احتمالاً در مراحل اولیه روند صعودی خود قرار دارد.

نتیجه گیری تجزیه و تحلیل  آلتکوین ها

هر چهار آلتکوین  EOS، ETC، XMR و ZEC علائم قدرتمندی از روند صعودی را نشان داده اند. به نظر می رسد، EOS و ETC در روند صعودی خود احتمالاً در مرحله پیشرفته تری قرار دارند. با این حال، هیچ یک از کوین ها بالاتر از سطح شکست قبلی خود حرکت نکرده اند. اگرچه این نشان می دهد که تأیید روند صعودی هنوز رخ نداده است، اما همچنین امکان افزایش بیشتر قیمت ها در آینده را فراهم می کند.

لیستی از علائم معکوسی که نشان می دهد قیمت رو به پایین است، در زیر آورده شده است:

علائم روند معکوس آلتکوین ها

  • الگوی معکوس در نزدیکی حمایت یا پایین ترین قیمت.
  • هفتگی RSI oversold که باعث واگرایی صعودی می شود.
  • تقاطع MA های طولانی مدت با حرکت به بالاتر از خط مقاومت.
  • افزایش قیمت به بالاتر از سطح شکست قبلی، حرکت رو به بالا را تأیید می کند (هنوز رخ نداده است).
اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =