تحلیل بیتکوین (۲۲ بهمن ۹۸)

تحلیل بیتکوین 22 بهمن 98

قیمت بیتکوین از زمان رسیدن به قیمت ۱۰،۱۸۷ دلار در ۱۰ فوریه در مرحله اصلاحی مانده است.

نکات برجسته قیمت بیتکوین

  • قیمت بیتکوین خط حمایت کوتاه مدت را به پایین شکسته اشت.
  • RSI ساعتی نزول را نشان می دهد.
  • خطوط حمایت در ۹،۵۰۰ دلار و ۹،۷۰۰ دلار قرار دارند.
  • روند قیمت در نزدیکی پنجمین موج از موج های الوت است.

حمایت کوتاه مدت

قیمت بیتکوین از ۶ فوریه تاکنون خط حمایت صعودی را دنبال کرده بود. دیروز این خط حمایت را شکست و زیر این خط روند نزولی را شروع کرد.

خط حمایت کوتاه مدت

خط حمایت کوتاه مدت

علاوه بر این، RSI ساعتی زیر ۵۰ است، که نشان می دهد حرکت کوتاه مدت نزولی است. نزدیکترین منطقه حمایتی ۹،۵۰۰ دلار است، که سطح شکست قبلی بود. اگر به زودی نتواند حمایت صعودی را دنبال کند، به احتمال زیاد به مقاومت قبلی باز می گردد.

علاوه بر این، منطقه حمایتی جزئی دیگری نیز با قیمت ۹،۷۰۰ دلار وجود دارد. که با میانگین حرکت ۲۰۰ ساعته (MA) حمایت می شود، که از زمان شکستن قیمت ۹،۵۰۰ دلار، در بالای آن معامله می شود.

پس این احتمال وجود دارد که قیمت به بالا برگردد، بجای اینکه تا ۹،۵۰۰ دلار نزول کند.

منطقه حمایتی

منطقه حمایتی

حرکت بلند مدت بیتکوین

نمودار روزانه اهمیت سطح ۹،۵۰۰ دلار را که قیمت تازه از آن آغاز شده نشان می دهد. علاوه بر این، همزمان با خط حمایت صعودی پارابولیک است.

RSI  هنوز هیچ نوع واگرایی بلندی را ایجاد نکرده است، بنابراین می توان فرض را بر این گذاشت که قیمت به زودی به سمت ۱۱،۰۰۰ دلار حرکت می کند.

خط حمایت پارابولیک

خط حمایت پارابولیک

از آغاز خط حمایت صعودی، حرکت قیمت بسیار نزدیک به شکل گیری پنج موج الیوت است. قیمت در حال حاضر در موج پنجم و آخر این امواج است، موجی که از ۲۵ ژانویه آغاز شد.

هدف ۱۱،۰۰۰ دلاری در هنگام استفاده از ابزار فیبوناچی اصلاحی برای کل طول موج چهارم داده می شود، و این یک مکان بسیار محتمل برای پایان حرکت است. اگر کندل روزانه زیر ۹،۴۰۰ دلار بسته شود، این احتمال صعود را باطل می کند و نشان می دهد که روند اصلاحی آغاز شده است.

قیمت احتمالی آینده

قیمت احتمالی آینده

نتیجه گیری

قیمت بیتکوین احتمالاً در موج پنجم و پایانی تشکیل الیوت است. کاهش کوتاه مدت فعلی احتمالاً به زودی پایان خواهد یافت تا صعودی به ۱۱،۰۰۰ دلار انجام شود.

برای علاقمندان به تحلیل قبلی بیتکوین MihanSignal ، اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =