ورود
لایتنینگ

براساس یک گزارش تحقیقاتی از بیتمکس، بزرگترین پلتفرم معاملات مارجین بیت کوین در بازار جهانی، استفاده از شبکه لایتنینگ در بیت کوین از انتظارات فراتر رفته است.

لایتنینگ یک شبکه مقیاس پذیر روی لایه دوم است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از بیت کوین با پرداخت هزینه ی کارمزد بسیار پایین، معامله کنند.

 

چرا رشد لایتنینگ برای روند بلند مدت بیت کوین بسیار مهم است

یک کانال در شبکه لایتنینگ مانند باز کردن یک برگه صورتحساب در یک رستوران است.
مشابه این که مشتریان می توانند در طول شب نوشیدنی و غذا بخرند و تمام آن را با یک صورتحساب پرداخت کنند، کاربران در شبکه لایتنینگ می توانند بسیاری از معاملات را آغاز کنند و فقط پس از تمام معاملات، کانال را ببندند.

بسته شدن کانال در شبکه زنجیره ای بیت کوین بصورت زنجیره ای تغییر ناپذیر و غیرقابل تغییر اتفاق می افتد. به این ترتیب، امکان تسویه حساب بسیاری از معاملات بیت کوین را به طور همزمان فراهم می کند.

بیتمکس گفت: “بانک اطلاعاتی ما نشان می دهد که استفاده از شبکه رعد و برق بالاتر از حد انتظار است.”

گزارش مرکز تحقیق بیتمکس نشان می دهد که استفاده از شبکه لایتنینگ در سال گذشته از انتظارات فراتر رفته است، و استفاده روز افزون از یک راه حل مقیاس بندی روی لایه دوم مانند لایتنینگ برای روند رشد بلند مدت بیتکوین بسیار مهم است.

برای اکثر شبکه های بلاک چین ، به ویژه آنهایی که از الگوریتم اثبات کار (POW) استفاده می کنند، ظرفیت معاملات زنجیره ای محدود است.

لایتنینگ

( نمودار بالا نمایان گر افزایش کارمزد های پرداختی در شبکه لایتنینگ بیتکوین است )

اکثر شبکه های بزرگ بلاک چین  مانند بیت کوین و اتریوم می توانند به طور متوسط ​​حدود ۶ تا ۵۰ معاملات در ثانیه را انجام دهند و فشار بیش از این مقدار اغلب منجر به هزینه های بالاتر در کارمزد تراکنش ها می شود.

از این رو، اجرای موفقیت آمیز و افزایش استفاده از راه حل های لایه دوم برای هر شبکه بزرگ بلاک چین  بسیار مهم است.

 

سرمایه گذاران بنیادی ( فاندامنتال ) باید این موضوع را در نظر بگیرند:

استفاده روز افزون از راه حل های لایه دوم یکی از بسیاری از عوامل اساسی مهم برای روند بلند مدت بیت کوین است.

عوامل دیگر شامل افزایش مداوم در  هش ریت، انجمن توسعه دهنده فعال، فعالیت بالای توسعه دهنده ها و افزایش آدرس های منحصر به فرد در شبکه Bitcoin است.

در ماه های اخیر، پس از سقوط قیمت بیت کوین در حدود ۴۰ درصد از قیمت آن در سال ۲۰۱۹،  براساس گزارشی از JPMorgan بیتکوین به ارزش ذاتی خود نزدیک شده است.

اگر اصول اولیه استفاده از شبکه لایتنینگ، میزان هش و سایر موارد در ماه های آینده ادامه یابد، انتظار می رود تأثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین داشته باشد.

تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *