کلاهبرداری ارز دیجیتال

گرچه معاملات ارز دیجیتال ناشناس هستند، معاملات ممکن است مانند صندوق بیت کوین به یک دفترچه عمومی ارسال شود، مانند. بلاکچین یک لیست عمومی از سوابق است که نشان می دهد وقتی کسی با ارز دیجیتال معامله می کند. بسته به میزان رمزنگاری، اطلاعاتی که به بلاکچین اضافه می شوند می توانند شامل اطلاعاتی مانند مبلغ معامله باشند. این اطلاعات همچنین می تواند شامل آدرس کیف پول فرستنده و گیرنده باشد که به راحتی مورد کلاهبرداری قرار می گیرد. – رشته ای طولانی از اعداد و حروف مرتبط با یک کیف پول دیجیتالی که رمز ورود را ذخیره می کند. هم مبلغ معامله و هم آدرسهای کیف پول می توانند برای شناسایی افرادی که از هویت واقعی استفاده می کنند استفاده شود.

کلاهبرداری ارز دیجیتال

هرچه افراد بیشتری به ارز دیجیتال علاقه مند شوند، کلاهبرداران در حال یافتن راههای بیشتری برای استفاده از آن هستند. به عنوان مثال، کلاهبرداران ممکن است سرمایه گذاری و فرصت شغلی را ارائه دهند، وعده دهند سرمایه گذاری شما را دو برابر کند یا آزادی مالی به شما بدهد.

مراقب هر کسی باشید که:

تضمین می کند که می توانید درآمد کسب کنید
وعده پرداخت های بزرگی را می دهد که در مدت زمان کوتاه پول شما را دو برابر می کند
وعده پول رایگان به دلار یا ارز دیجیتال
در مورد شرکت خود ادعا می کند که مشخص نیست

Cryptojacking (سرقت / کلاهبرداری ارز دیجیتال)

سرقت ارز دیجیتال زمانی است که کلاهبرداران از قدرت پردازش رایانه یا تلفن همراه شما برای رمزگذاری “mine (استخراج)” برای منافع خود و بدون اجازه شما استفاده می کنند. کلاهبرداران می توانند با مراجعه به وب سایت، کد مخرب را بر روی دستگاه شما قرار دهند. سپس آنها بدون اطلاع شما می توانند به پردازنده دستگاه شما کمک کنند.

اگر متوجه شدید که دستگاه شما کندتر از حد معمول است، از طریق باتری سریع می سوزد یا خراب می شود، ممکن است دستگاه شما رمزنگاری شده باشد. در اینجا چه کارهایی باید انجام شود:

سایت ها یا برنامه هایی را که دستگاه شما را کند یا باتری شما را تخلیه می کند، ببندید.

از نرم افزار ضد ویروس استفاده کنید، نرم افزار و برنامه ها را تنظیم کنید تا به صورت خودکار بروزرسانی شود و هرگز نرم افزار یا برنامه هایی را که به آنها اعتماد ندارید نصب کنید. ( مراقب کلاهبرداری در این زمینه باشید )
بدون دانستن جایی که منجر می شوند، روی پیوندها کلیک نکنید و در بازدید از وب سایتهای ناآشنا مراقب باشید.

افزونه مرورگر یا مسدود کننده های تبلیغاتی را در نظر بگیرید که می تواند به شما در دفاع از رمزنگاری کمک کند. اما ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید. قبل از نصب هر ابزار آنلاین، بررسی ها را بخوانید و منابع معتبر را بررسی کنید. در صورت نصب نرم افزار مسدود کردن، برخی وب سایت ها ممکن است شما را از استفاده از سایت خود باز دارند.

گزارش کلاهبرداری

گزارش کلاهبرداری و سایر فعالیتهای مشکوک مربوط به رمزپرداخت ارز یا سایر داراییهای دیجیتالی به:

FTC در ftc.gov/complaint
کمیسیون معاملات معاملات آتی کالا (CFTC) با شماره ۸۶۶ ۳۶۶ ۲۳۸۲ یا در CFTC.gov/TipOrComplaint
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در sec.gov/tcr

آیا تا حالا شما هم مورد کلاهبرداری در ارز دیجیتال قرار گرفته اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =