تعطیلی ۱۶۲۰ فارم ماینینگ در ایران

تعطیلی 1620 فارم ماینینگ در ایران

از زمانی که ایران ماینینگ ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته ۱۶۲۰ فارم ماینینگ بدون مجوز را به تعطیلی کشانده است.

مقامات ایرانی ۱۶۲۰ ماینینگ فارم غیرقانونی ارز دیجیتال را از زمانی که ماینینگ ارز دیجیتال به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته شده در جولای ۲۰۱۹ تعطیل کرده اند. اخیرا اعلام شده ین فارم ها ۲۵۰ مگاوات برق مصرف می کرده اند. بسیاری از این فارم های بدون مجوز در یک ماه اخیر و بالارفتن قیمت بیت کوین تا قله تاریخی آن شناسایی شده اند.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی توانیر در مصاحبه ای اعلام کرده:

“توانیر در برخورد با ماینرهای بدون مجوز سختگیر است. این افراد را خواهیم یافت و جریمه ای برابر با خسارت وارد شده به شبکه ملی نیرو از آن ها دریافت خواهد شد. اتصال تاسیسات ماینینگ این افراد به شبکه ملی برق قطع خواهد شد و مورد تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.”

طبق قانون توانیر این اختیار را دارد که کسب و کارهای ماینینگ غیرقانونی را تعطیل کند. در همین راستا ۲۴ ماینینگ فارم که ۳۱۰ مگاوات برق مصرف می کنند توانسته اند از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت بگیرند.

رجبی مشهدی گفته است دستگاه قضا در یک ماه گذشته شاهد افزایش پرونده های در ارتباط با ماینینگ غیرقانونی ارز دیجیتال بوده است. در این مدت حدودا ۵۰۰ ماینینگ فارم با وعده پاداش ۱۰ میلیون تومانی برای افراد همکاری کننده در شناسایی تاسیسات غیرقانونی ماینینگ مورد شناسایی قرار گرفته است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *