ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

موج عظیم خروج ارز دیجیتال از بازار کریپتو

۰۲ فروردین ۱۴۰۱
موج عظیم خروج ارز دیجیتال از بازار کریپتو

خروجی های بزرگ چند روز اخیر به بازار انواع ارز دیجیتال ضربه زد؛ زیرا ۱.۸ میلیارد دلار اتریوم، بیت کوین و تتر از بازار خارج شدند. ما می‌توانیم چنین خروجی قوی را به ترس شدید در بازار ارتباط دهیم.

جریان خالص بر اساس موقعیت

اتریوم با ۷۴۸ میلیون دلار ارز دیجیتال که از صرافی های متمرکز منتقل شده است، با بزرگترین جریان خروجی از بازار مواجه شده است. همانطور که گزارشات Glassnode نشان می دهد، جریان خالص برای اتر در -۱۶۴ میلیون باقی می ماند.

جریان خالص بیت کوین نیز منفی است، به طوری که ۷۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از بازار خارج می شود؛ زیرا معامله گران وجوه خود را از صرافی ها دور می کنند. پیش از این، U.Today اشاره کرد که خروجی های عظیم در طول دوره اصلاح ممکن است باعث شوک عرضه در آینده شود. این تا زمانی است که تقاضا برای ارزهای دیجیتال به سطحی که در سال ۲۰۲۱ بود، بهبود یابد.

تنها ارز دیجیتالی که با جریان خالص مثبت مواجه شد، استیبل کوین تتر مبتنی بر اتر بود که به اندازه ۳۵۳ میلیون دلار به بازار سرازیر شد. این ممکن است دو چیز را آشکار کند: معامله ‌گران ارزهای دیجیتال بیشتری را با دارایی ‌های تتر خود خریداری خواهند کرد. همینطور خزانه ‌داری سکه ‌های بیشتری را در گردش آزاد می‌ کند تا تعادل را متعادل کند.

دلیل خارج کردن وجوه از جریان مبادلات

که دلایل اقتصادی و بازار می تواند بر تمایل معامله گران برای دور کردن وجوه از نهادهای متمرکز تأثیر بگذارد. در عین حال محدودیت هایی که اخیراً صرافی ها از جانب تنظیم کننده ها با آن مواجه بودند، باعث وحشت سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال شد. به طوری که دارایی های خود را در صرافی ها حفظ کردند.

بسیاری از مدیران به کاربران در مورد ناتوانی آنها در اجتناب از دستورات تنظیم کننده های مالی و اینکه باید معامله گران را ممنوع یا محدود کنند، هشدار دادند. بیانیه ‌ها انگیزه خروج از همه صرافی ‌های بزرگ را تقویت کردند؛ زیرا معامله ‌گران شروع به انتقال فعال وجوه به کیف‌ پول ‌های سرد یا گرم غیرحقیقی با دسترسی یک‌ طرفه کردند.

منبع:u.today
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *