۱۹ میلیون بیت کوین استخراج شده است

۱۴ فروردین ۱۴۰۱
19 میلیون بیت کوین استخراج شده است

۱۹ میلیونمین بیت کوین بالاخره امروز پس از هفته ها انتظار استخراج شد.

این اولین نقطه عطف این ارز دیجیتال از اکتبر ۲۰۱۹ است. بیش از ۹۰ درصد از کل بیت کوین هایی که تا کنون وجود خواهند داشت استخراج شده اند.

۲۱ میلیونمین بیت کوین چه زمانی استخراج می شود؟

با توجه به واریانس های مختلف، پیش بینی زمان استخراج ۲۰ میلیونمین سکه بسیار چالش برانگیز است.

از آنجایی که پاداش های بیت کوین دریافتی توسط ماینرها هر چهار سال یکبار نصف می شود، روند ایجاد بیت کوین کندتر می شود.

حداکثر عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون سکه است که معمولاً به عنوان یکی از بزرگترین فضیلت های ارز دیجیتال پرچمدار در نظر گرفته می شود. برای مقایسه، طلا عرضه بی نهایت دارد. زمان‌ های تولید بلاک می‌ تواند بر اساس سختی استخراج شبکه که هر دو هفته یکبار تنظیم می ‌شود، متفاوت باشد. طبق برآوردهای تقریبی، انتظار می رود آخرین بیت کوین تنها در سال ۲۱۴۰ به دلیل تغییر قوانین استخراج، خارج شود.

آیا امکان ایجاد بیت کوین بیشتر وجود دارد؟

همانطور که مشخص است بیت کوین مبتنی بر یک نرم افزار است. بنابراین از نظر تئوری ممکن است شخصی تغییر کدی را برای افزایش حداکثر عرضه بیت کوین فراتر از حد فوق الذکر انجام دهد.

با این حال، تغییر سقف ۲۱ میلیون سکه بیت کوین به عنوان یک اقدام توهین آمیز از سوی جامعه تلقی می شود. بنیانگذاراین تز، مت لونگو، زمانی ایده افزایش حداکثر عرضه ارز دیجیتال برتر را مطرح کرد تا استخراج ‌کنندگان همچنان انگیزه حفظ امنیت شبکه را داشته باشند. این پیشنهاد البته با انتقادات شدیدی مواجه شد.

با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین در بلاک چین، برای وارد شدن به آن نیازمند متقاعد کردن ده ها هزار گره است؛ این به این معنی است که چنین تغییر شدیدی شانس اجرای گلوله برفی را ندارد.

منبع:u.today
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *