ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
استفاده 80 درصد شرکت های سهامی عام از فناوری بلاک چین

طبق بررسی جدیدی که توسط بلاک دیتا انجام گرفته، بیش از ۸۰ درصد از ۱۰۰ شرکت برتر سهامی عام در حال حاضر از فناوری بلاک چین استفاده می کنند.

با اینکه علاقه و به کارگیری این فناوری در شرکت ها از سال ۲۰۱ آغاز شده، تا سپتامبر ۲۰۲۱، ۸۱ شرکت سهامی عام از ۱۰۰ شرکت برتر در حال استفاده از فناوری بلاک چین هستند. این آمار شرکت هایی را که در فاز تحقیق درباره این فناوری هستند را نیز دربر می گیرد و این به آن معناست که این شرکت ها به دنبال مناسب ترین نوع فناوری برای خود می باشند.

در این میان ۶۵ شرکت در حال توسعه موارد استفاده خود از بلاک چین می باشند. در این بررسی، بلاک دیتا شرکت ها را در پنج رده مختلف براساس میزان استفاده از این فناوری قرار داده است.

در حالی که ۱۶ مورد از برترین شرکت های سهامی عام جهان در مرحله تحقیقات قرار دارند، ۱۴ تای دیگر برنامه های پایلوت خود را قبلاً راه اندازی نموده اند. این یعنی آنها در حال انجام اقدامات اولیه اند تا راه حل های بلاک چینی متناسب با کسب و کار خود را بیازمایند.

همزمان در ۲۴ شرکت، راه حل های بلاک چینی در حال توسعه هستند و در ۲۷ شرکت در حال تولیدند. این ۲۷ شرکت یک محصول یا خدمات مبتنی بر بلاک چین دارند که اکنون در جریان است و توسط مشتریان، کاربران یا شرکای تجاریشان مورد استفاده قرار می گیرد.

در نهایت ۱۹ مورد از این شرکت ها ابتدا از فناوری بلاک چین استفاده می کرده اند اما دیگر در این زمینه فعالیتی ندارند.

افزایش موارد کاربرد بلاک چین

در این بررسی داده هایی درباره اینکه از فناوری بلاک چین در چه مواردی استفاده شده و چه فناوری هایی برای شرکت ها ارجحیت داشته نیز آمده است.

از میان ۳۰ فناوری بررسی شده، هایپرلجر فبریک، فناوری دفتر کل توزیع شده برتر بوده است. طبق داده های به دست آمده استفاده اصلی این شرکت ها از فناوری بلاک چین به عنوان زیرساخت بوده است. همچنین در مواردی این فناوری در زنجیره توزیع مورد استفاده قرار گرفته تا امکان ردیابی و اصل بودن را بهبود بخشد. از فناوری دفترکل توزیع شده در موارد دیگری مانند بازارهای سرمایه در قراردادها و توافق ها نیز استفاده شده است.

منبع:beincrypto
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.