سرقت ۸۱ میلیون دلار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

سرقت 81 میلیون دلار ارز دیجیتال در سال 2021

بر اساس داده های شرکت تحلیل بلاک چین چین انالیسیس تا این زمان از سال ۲۰۲۱، بیش از ۸۱ میلیون دلار ارز دیجیتال در اثر حملات باج افزاری به سرقت رفته است.

این شرکت گفته حمله کنندگان باج افزارها روز به روز خطرناک تر، پیچیده تر و در تصاحب ارزها از قربانیان خود موفق تر می شوند.

یکی از مواردی که در گزارش چین انالیسیس بررسی شده حمله سایبری به خط لوله کلونیال بوده که یک سیستم خط لوله انتقال نفت در آمریکا است. حمله باج افزاری به این سیستم باعث کمبود بنزین در سراسر مناطق جنوبی آمریکا شد. تامین کننده سوخت طبق گزارش ها حدود ۵ میلیون دلار بیت کوین را به گروه مجرمان روسی با نام دارک ساید پرداخت نموده است.

چین انالیسیس در گزارش خود به این نکته اشاره کرده که مجرمان سایبری روسی تبار در سال جاری تا کنون بیشترین بهره را از جرایم مبتنی بر ارز دیجیتال برده اند. طبق آمار ۹۲ درصد از باج های پرداخت شده در سال جاری به افراد مرتبط با روسیه رسیده در حالی که در سال گذشته این مقدار ۸۶ درصد بوده است.

همچنین پرداخت باج هم در سال جاری افزایش یافته است. در ۳ ماهه اول امسال قربانیان به طور میانگین ۵۴۰۰۰ دلار در مقایسه با ۴۶۰۰۰ دلار در ۳ ماهه آخر سال گذشته پرداخت نموده اند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کلاهبرداری های رمزارزی می توانید به صفحه دیده بان کلاهبرداری مراجعه نمایید.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *