ورود
تحلیل قیمت کاردانو 16 شهریور 1400

پس از افزایش قیمت خیره کننده کاردانو در هفته های اخیر، قیمت این ارز دیجیتال امروز ۱۰ درصد کاهش یافت و به کف ۲.۵۰ دلار رسید.

سطوح حمایت کلیدی: ۲.۵۰، ۲.۲۶، ۲.۰ دلار

سطوح مقاومت کلیدی: ۲.۷۶، ۳.۰، ۳.۲۰ دلار

کاردانو پس از پایان آگوست و رشد انفجاری خود در حال تلاش برای شکستن مقاومت ۳ دلار بوده است. ADA کل ماه را در یک کانال صعودی گذراند و این قیمت را به سمت سطح ۳ دلار هدایت می‌کرد.

در ماه سپتامبر پس از چند بار تلاش برای شکستن سطح ۳ دلار در آخر هفته، قیمت به زیر کانال صعودی رسید. دیروز کاردانو تا حمایت ۲.۷۵ که همزمان سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی و میانگین متحرک ۲۰ روزه آن هم هست افت کرد. امروز هم کاهش قیمت ادامه پیدا کرد و با ۱۰ درصد افت در یک روز به کف ۲.۵۰ دلار (سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی) رسید.

اگرچه قیمت کمی از آن سطح بالاتر رفته و به بالاتر از ۲.۶۰ دلار رسیده اما پولبک اخیر با توجه به رالی ناگهانی و پس زده شدن قیمت از سطح ۳ دلار قابل پیش بینی بود.

نمودار یک‌روزه قیمت کاردانو / دلار

نمودار یک‌روزه قیمت کاردانو / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

پیش بینی کوتاه مدت قیمت

با نگاه به مسیر پیش رو، اولین حمایت در ۲.۵۰ دلار (سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی) قرار گرفته است. بعد از آن ۲.۲۶ دلار (سطح ۰.۵ فیبوناچی)، ۲ دلار (سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی و میانگین متحرک ۵۰ روزه) و ۱.۸۰ دلار (میانگین متحرک ۱۰۰ روزه) حمایت های بعدی کاردانو هستند.

در سمت دیگر اولین مقاومت در ۲.۷۵ دلار (میانگین متحرک ۲۰ روزه) حضور دارد. پس از آن نیز مقاومت های ۳ دلار، ۳.۲۰ دلار (۱.۴۱۴ اکستنشن فیبوناچی)، ۳.۴۲ دلار (۱.۲۷۲ اکستنشن فیبوناچی) و ۳.۶۶ دلار (سطح ۱.۴۱۴ اکستنشن فیبوناچی – بنفش) قرار گرفته‌اند.

RSI واگرایی مخفی نزولی را در هفته های گذشته نشان داده و به تازگی شروع به پایین رفتن کرده است که نشان می‌دهد مومنتوم صعودی که در بازار وجود داشته در حال تضعیف است. RSI اکنون به خط میانی نزدیک شده که عدم قطعیت در بازار را منعکس می‌کند.

منبع:cryptopotato
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *