ارز آلکمی پی (Alchemy Pay) چیست؟ | معرفی پروژه Alchemy Pay و توکن ACH

۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ارز alchemy pay چیست؟

Alchemy Pay (ACH) یک سیستم پرداخت هیبریدی است که توکن بومی آن با نام ارز Alchemy Pay شناخته می شود. امروزه سرمایه گذاران به این فکر می کنند که آیا ارزهای دیجیتالی مانند ACH می توانند به عنوان ابزارهای پرداخت استفاده شوند. با ما همراه باشید تا شما را با Alchemy Pay آشنا کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم.

این پروتکل در تلاش است تا پذیرش یکپارچه دارایی های دیجیتال را در اکوسیستمی که شامل بازرگانان، صرافی ها، کیف پول های دیجیتال، بانک ها و زیرساخت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، فراهم کند. خریداران Alchemy Pay اشاره می کنند که این شبکه چندین مزیت ارائه می دهد. از جمله این مزایا می توان به هزینه های پردازش نسبتاً پایین و کاهش نوسان قیمت اشاره کرد. زیرا رمزارز Alchemy Pay قابلیت تبدیل مستقیم به ارز فیات در محل فروش (POS) را دارد.

نام ارزدیجیتال آلکمی پی (Alchemy Pay)
نام اختصاری ACH
قیمت فعلی ۰.۰۱۶۲۲ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۳۱۸
حجم معاملات روزانه ۱۳,۰۶۷,۶۹۲ دلار
عرضه ی کل ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۴.۹۴B ACH
وب سایت رسمی https://alchemypay.org/

معرفی توکن ACH

Alchemy Pay که در سال ۲۰۱۸ توسط تیمی از متخصصان فناوری مالی (fintech) و صنایع مالی سنتی ایجاد شد، با توجه به فراهم کردن دسترسی آسان به خدمات وب ۳ به عنوان پلی بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال شناخته می شود.

این رمزارز در بیش از ۷۰ کشور دنیا در دسترس است و مورد حمایت بیش از ۳۰۰ کانال پرداخت فیات و کریپتو قرار دارد. از جمله این کانال ها می توان به Binance (BNB-USD)، Shopify (NYSE:SHOP)، QFPay و Arcadier اشاره کرد. این کانال ها در مجموع بیش از ۲ میلیون نقطه تماس در سراسر جهان را نشان می دهند.

ارز Alchemy Pay یک توکن با استاندارد ERC-20 است که روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. حداکثر عرضه آن ۱۰ میلیارد توکن است که در حال حاضر حدود ۴.۲ میلیارد توکن از آن در گردش است. همچنین در زنجیره هوشمند Binance BNB به عنوان توکن BEP-20 موجود است.

این پلتفرم از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۲۰، تعدادی از ارزهای دیجیتال اصلی مانند Avalanche (AVAX-USD)، Polygon (MATIC)، Tron (TRX-USD)، NEO (NEO-USD) و اخیراً Algorand (ALGO-USD) را پذیرفته است.

Alchemy Pay همچنین بین زیرساخت بلاک چین (BIA) و دیگر بازیگران اصلی در دنیای بلاک چین اتحاد ایجاد کرده است. در اواخر اکتبر، این اتحاد موجب راه اندازی «نسخه محدود کارت های مجازی متصل به NFT» شد.

این شبکه همکاری با شرکت پرداخت جهانی NIUM و بانک دیجیتال اروپایی Paytend را اعلام کرده است. همچنین شروع به پذیرش دای (DAI-USD) و استیبل کوین مبتنی بر دلار MakerDAO نیز نموده است. در نهایت باید به شراکت این شبکه بلاک چین با باشگاه فوتبال رئال بتیس اسپانیا اشاره کرد.

تاریخچه قیمت ارز آلکمی پی (Alchemy Pay)

روند قیمتی ارز آلکمی پی

روند قیمتی ارز آلکمی پی – عکس از سایت کوین مارکت کپ

زمانی که ارز Alchemy Pay در سپتامبر ۲۰۲۰ وارد بازار آزاد شد، حدود ۰.۰۲ دلار ارزش داشت. سپس روند صعودی کوچکی داشت که معمولاً برای ارزهای دیجیتال تازه راه اندازی شده رخ می دهد. بعد از آن قیمتش به سرعت کاهش یافت و تا اکتبر ۲۰۲۰، حدود ۰.۰۱ دلار معامله شد. این ارزدیجیتال حدود ۱۰ ماه بعد را در حوالی یک سنت سپری کرد تا زمانی که یک خبر هیجان انگیز منتشر شد.

در آگوست ۲۰۲۱، اعلام شد که صرافی ارزدیجیتال Binance با Alchemy Pay همکاری می کند تا یک پل پرداخت بین ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات در کیف پول Binance ایجاد نماید. این همکاری موجب می شود افراد بتوانند از طریق کیف پول بایننس خود هزینه معامله با طیف وسیعی از شرکت ها از جمله Shopify، Aldo و Ce La Vi را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند.

در آن زمان، جان تان، مدیرعامل Alchemy Pay گفت: «همکاری Alchemy Pay با Binance برای کیف پول Binance Pay، به طور قابل توجهی برنامه های اصلی که مابین دنیای ارزهای دیجیتال و فیات ایجاد می کنیم را گسترش می دهد».

این خبر به قراردادن ACH در نقشه ارزهای دیجیتال کمک کرد. در نتیجه قیمت آن افزایش یافت و از ۰.۰۰۴۲۶۳ دلار در ۲ آگوست به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی ۰.۱۹۷۵ دلار در ۶ آگوست رسید. در واقع در عرض چهار روز قیمت بیش از ۴۰۰۰ درصد افزایش یافت.

با این حال، این فقط یک جهش موقت بود و قیمت دوباره به سرعت پایین آمد. قیمت که در اواسط این ماه حدود ۰.۰۸ دلار بود، دوباره افزایش یافت و ماه را با ۰.۰۹۸۰۵ دلار به پایان رساند. با این حال، داستان سپتامبر، یک داستان نزولی بود و ACH در پایان ماه به ۰.۰۶۲۸۴ دلار رسید. تا زمان نگارش این مقاله در ۲۰۲۲، ارز alchemy pay با ارزشی معادل ۰.۰۳۲۵۱۸ دلار آمریکا معامله می شود.

معرفی پروژه آلکمی پی (Alchemy Pay)

Alchemy Pay اولین درگاه پرداخت در جهان برای پرکردن شکاف بین ارزهای فیات و ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، دسترسی یکپارچه و آسان به سرمایه گذاری در دنیای کریپتو، راه حل های بلاک چین و سرویس های DeFi را امکان پذیر می سازد. این سامانه طبق نیاز کهنه کاران و نیز افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین تازه وارد هستند، پیکربندی شده است.

Alchemy Pay که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد، با حمایت شبکه های تجاری، از جمله بزرگترین شرکت مبلمان هنگ کنگ، Pricerite، Cé La Vi سنگاپور، برند کفش کانادایی Aldo، شرکت فناوری نرم افزار Arcadier و خدمات تاکسی Midwest Global Asia رشد کرد. همان طور که Alchemy Pay به طور پیوسته رشد می کرد، مشارکت آن با Binance و QFPay و Shopify افزایش داد.

ارز آلکمی پی (Alchemy Pay) چیست؟

ارز آلکمی پی (Alchemy Pay) چیست؟

ارز Alchemy Pay برای تشویق به مشارکت همه نقش های کلیدی در اکوسیستم هیبریدی Alchemy Pay استفاده می شود. توکن های ACH را می توان به عنوان تعهد، پاداش، سرمایه گذاری و کارمزد استفاده کرد. به علاوه برای اعطای حق رأی در حاکمیت توکن ها یا سناریوهای جامعه نیز به کار می رود.

Alchemy Pay توسط تیمی از کارکشته های درگاه های پرداخت فیات از سنگاپور و چین تأسیس شد. آنها همچنین علاقه عمیقی به صنعت در حال ظهور کریپتو و چشم اندازی برای ایجاد یک پل عملی بین فیات و کریپتو داشتند. سیستم Alchemy Pay شرکت کنندگان در هر دو اکوسیستم فیات و کریپتو را قادر می سازد تا به راه حل های پرداخت جهانی سریع، ایمن، راحت، انعطاف پذیر و مقیاس پذیر بر اساس قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز، راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم، تحلیل های درون شبکه ای و مکانیسم های اجماع فناوری بلاک چین دست یابند.

اکوسیستم Alchemy Pay تراکنش هایی را با ارزهای دیجیتال متعدد، پرداخت های زنجیره ای متقابل، پرداخت های همتا به همتا، پرداخت های ترکیبی، پرداخت های مشروط، پرداخت های امانی و موارد دیگر از جمله گزینه های فیات برای هرکدام ارائه می دهد. در حالی که برخی از برنامه های برجسته، ارز فیات را کاملاً منفی می بینند، Alchemy Pay به جای این که دنیای فیات را پشت سر بگذارد، یک رابط بین آن و دنیای کریپتو ایجاد کرده است.

حداکثر عرضه توکن ACH  ۱۰ میلیارد است. عرضه در گردش از تخصیص اولیه ۶۲ درصد برای ایردراپ و ۳۸ درصد برای سهامداران ناشی می شود. در این دسته بندی های گسترده، بخش های قفل شده ای مربوط به پاداش های تراکنش سازمانی، پاداش های تراکنش مصرف کننده، پاداش های تراکنش DeFi، تحرک تراکنش، شرکای سازمانی و مشوق هایی برای تیم، حامیان و مشاوران وجود دارد.

ارز آلکمی پی (Alchemy pay) را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز آلکمی پی (Alchemy pay) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های خارجی که ارز Alchemy Pay دارند:

صرافی های ایرانی که ارز Alchemy Pay دارند:

  • کریپتوکامرس و …

بهترین کیف پول های ارز آلکمی پی (alchemy pay) کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز آلکمی پی (alchemy pay) کدامند؟

سخن پایانی

همان طور که علاقه به DeFi و دارایی های دیجیتال افزایش می یابد، ارزهای دیجیتال نیز به جریان اصلی تبدیل می شوند. با این حال، با بیش از ۱۸۰۰۰ ارز دیجیتال فهرست شده در CoinMarketCap، انتخاب دارایی های پنهانی که پتانسیل بلندمدت را ارائه می دهند برای سرمایه گذاران آسان نیست.

Alchemy Pay در اوایل فوریه ۲۰۰ میلیون دلار جمع آوری کرد و ارزش آن به ۱۰.۲ میلیارد دلار رسید. چشم انداز قوی این پلتفرم نیز با افزایش مشارکت ها و زمینه های کاربردی تقویت می شود. افزایش پذیرش پرداخت های ترکیبی می تواند توکن ACH را به بالاترین حد خود برساند.

با این حال، اولین دروازه پرداخت هیبریدی کریپتو – فیات در جهان در دنیای بلاک چین تنها نیست. چند رقیب جدی مانند Stellar (XLM-USD) و (Ripple (XRP با اهداف مشابه وجود دارند؛ بنابراین، برای گاوهای بازار ارز Alchemy Pay ، لزوماً مسیر حرکت آسان نخواهد بود.

به طور خلاصه، Alchemy Pay یک چشم انداز عملی و جسورانه برای پذیرش گسترده تر فناوری بلاک چین ارائه می دهد. با این حال، ACH برای اثبات مزایای ملموس خود و پیشی گرفتن از رقبا در بخش دروازه پرداخت هیبریدی به زمان نیاز دارد. در این بین، توکن ACH همچنان یک دارایی نوسانی است و احتمال تغییر قیمت آن در هر دو جهت وجود دارد.

منابع:

https://coinmarketcap.com/currencies/alchemy-pay/

https://www.nasdaq.com/articles/new-highs-in-alchemy-pay-will-take-time

https://currency.com/alchemy-pay-ach-price-prediction#:~:text=Alchemy%20Pay%20has%20certainly%20performed,you%20can%20afford%20to%20lose.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز آلکمی پی (Alchemy Pay) چیست؟ | معرفی پروژه Alchemy Pay و توکن ACH» با ما درمیان بگذارید.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
بیت کوین رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره نوبیتکس، بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت هدیه

یک نظر

  • سلام برای هولد یک ساله خوبه به نظر شما چون بعضی ها میگن شت کوین است ممنون میشم جوابم را بدید

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *