ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
سختگيرى فعاليت رمز ارزها در آمريكا

درطى راى گیرى اخیرى که در کاخ سفید توسط قانون گذاران انجام شد، قانون جدیدى در مجلس آمریکا به تصویب رسید که طى آن خزانه ‌داری می‌تواند صرافی‌ های ارز دیجیتال را با اختیار خود مسدود کند.

دولت آمریکا برای مقابله با استفاده نامطلوب از رمزارزها، دستورالعمل‌های جدیدی منتشر کرده که شامل حال اکثر فعالان این حوزه از جمله صرافی‌ها، ماینرها و موسسات مالی بزرگ می‌شود.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از کوین تلگراف، بر اساس قانون جدیدى که طى راى گیرى روز جمعه بین نمایندگان مجلس آمریکا انجام شد، خزانه‌ داری این کشور از این پس قدرت این را دارد که صرافی‌ های ارز دیجیتال را بر اساس صلاح‌ دید خود مسدود کند. 

بر اساس این لایحه جدید، خزانه‌ داری آمریکا در صورتی که متوجه شود یک صرافی با پول‌شویی در ارتباط است، می‌تواند کلیه فعالیت‌های آن را به تعلیق درآورد. همچنین، وزارت خزانه‌ داری در این خصوص اعلام کرده است که تراکنش‌های غیرمجاز چگونه باید مسدود شوند. اگر یک شهروند یا مقیم آمریکا رمزارزی در اختیار داشته باشد که دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) آن را غیرقانونی بداند، فرد باید دسترسی تمام افراد به این رمزارز را مسدود کند و گزارش آن را ظرف ۱۰ روز کاری به دولت ایالات متحده بفرستد.

گفتنى است، این قانون با مخالفت هاى بسیار زیادى در صنعت ارزهاى دیجیتال روبه رو شده است و بسیاری از منتقدان به اختیارات یک‌ جانبه و قدرت کنترل‌ نشده وزارت خزانه‌ داری آمریکا اعتراض کردند، همچنین قانون‌ گذاران روز جمعه قبل از تصویب این قانون، محدودیت‌ هایی برای خزانه‌ داری مشخص کرده‌ اند.

گفتنی است، این لایحه پس از تصویب در هر دو مجلس آمریکا، توسط رئیس‌ جمهور این کشور امضاء میشود و به یک قانون سراسری تبدیل خواهد شد.

منبع:cointelegraph.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.