ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۱۵ تیر ۱۴۰۰

۱۵ تیر ۱۴۰۰
گزارش وضعیت بازار ارز دیجیتال 27 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین اصلاح به زیر ۳۵۰۰۰ را شروع کرده است. قیمت حتی به زیر ۳۴۰۰۰ هم رسید اما خریداران از حمایت ۳۳۲۰۰ دفاع کردند. اکنون قیمت از این سطوح افزایش‌یافته به بالاتر از ۳۴۵۰۰ رسیده است.

بسیاری از آلت کوین‌ها حمایت‌های مهم خود را حفظ کرده اند. اتریوم به زیر ۲۲۵۰ دلار اصلاح داشته اما خریداران از ۲۲۰۰ دلار دفاع کرده اند. ریپل نیز بالاتر از حمایت ۰.۶۵ باقی‌مانده و می‌تواند یک افزایش تازه را آغاز کند.

قیمت بیت کوین

پس از تلاش برای تثبیت بالاتر از ۳۴۰۰۰، بیت کوین دچار اصلاح شد. افت تا زیر حمایت ۳۳۵۰۰ هم ادامه یافت اما فروشندگان در سطح ۳۳۲۰۰ با مانع روبه‌رو شدند و در این سطح یک کف تشکیل شده است. قیمت اکنون افزایش‌یافته و بالاتر از ۳۴۵۰۰ دلار قرار گرفته است. احتمال عبور از ۳۵۰۰۰ نیز وجود دارد.

نزدیک‌ترین حمایت در پس از ۳۳۵۰۰ در ۳۳۲۰۰ قرار دارد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم به زیر ۲۳۰۰ اصلاح داشته و حتی به زیر ۲۲۵۰ دلار رسید اما در ۲۲۰۰ مورد حمایت قرار گرفت. این باعث شد قیمت به بالای مقاومت‌های ۲۳۰۰ و ۲۳۲۰ دلار بازگردد.

ارزهای برتر

بایننس کوین به بالای ۳۰۰ دلار بازگشته است. اگر قیمت در این سطح تثبیت شود، احتمال افزایش تدریجی تا ۳۲۵ دلار وجود خواهد داشت. افزایش بیشتر می‌تواند حرکت به‌سوی هدف ۳۵۰ دلار سرعت دهد. برخلاف آن احتمال افت تا ۲۸۰ دلار نیز وجود دارد.

لایت‌کوین در نزدیکی سطح ۱۴۰ در حال تقویت است. حمایت نزدیک در سطح ۱۳۵ قرار دارد که پایین‌تر از آن احتمال تست ۱۲۸ دلار وجود دارد. در بالا نزدیک‌ترین مقاومت در ۱۵۰ دلار است. بسته شدن قیمت بالای این سطح به افزایش در کوتاه‌مدت کمک می‌کند.

دوج کوین نتوانسته بالاتر از محدوده مقاومتی ۰.۲۵۰ باقی بماند. افت مجدد آغاز شد و اکنون دوج بالای حمایت ۰.۲۴۲ دلار معامله می‌شود.

قیمت ریپل حمایت ۰.۶۵ را حفظ کرده است. اگر قیمت به زیر ۰.۶۵ برسد، احتمال کسب مومنتوم نزولی وجود دارد. حمایت بعدی در ۰.۶۲ دلار است. برخلاف آن احتمال صعود به سطح ۰.۷۰ دلار نیز وجود دارد.

اکثر آلت‌کوین‌ها بیش از ۸ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. از این میان می‌توان به KCS, SNX, AAVE, COMP, SUSHI, EGLD, RUNE, LEO, LUNA و ATOM اشاره کرد. در بین این‌ها KCS  ۴۵ درصد رشد کرده و از سطح حیاتی ۱۰ دلار عبور کرده است.

به‌طورکلی قیمت بیت کوین بالاتر از محدوده حمایتی ۳۳۲۰۰ در حال افزایش است. تا زمانی که بیت کوین بالاتر از ۳۳۲۰۰ باقی بماند، احتمال افزایش تا ۳۵۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ در جلسات آینده معاملاتی وجود خواهد داشت. است. بیت کوین در حال بازیابی است اما خریداران در سطح ۳۵۰۰۰ با فشار فروشندگان روبه‌رو خواهند شد.

منبع:کریپتونیوز
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *