گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 18 فروردین 1400

قیمت بیت کوین بالاتر از منطقه حمایتی ۴۲۰۰۰ باقی مانده است. بیت کوین اکنون در حال بازیابی است و بالاتر از سطح ۴۵۰۰۰ دلار معامله می شود.

اکثر آلت کوین های بزرگ در حال رشد هستند. اتریوم بالاتر از سطح ۳۲۰۰ دلار تثبیت شده و به شکستن ۳۴۵۰ دلار امیدوار است. ریپل/ دلارعملکرد خوبی داشته و بالاتر از ۱.۵ دلار تثبیت شده است. ماتیک هم مومنتوم صعودی گرفته و از مانع ۲ دلار عبور کرده است.

قیمت بیت کوین

پس از افت مجدد، قیمت بیت کوین در محدوده ۴۲۲۰۰ حمایت شد. به نظر می رسد در سطح ۴۲۰۰۰ دلار برای این ارز دیجیتال یک کف ایجاد شده است. قیمت اکنون کمی بازیابی شده و به بالاتر از سطح ۴۵۰۰۰ دلار رسیده است. یک مقاومت در سطح ۴۵۵۰۰ پیش روی بیت کوین است. مقاومت مهم بعدی در سطح ۴۶۵۰۰ دلار قرار گرفته است.

اگر دوباره افت قیمت رخ دهد، اولین حمایت در ۴۳۲۰۰ مانع افت بیشتر خواهد شد. حمایت اصلی اکنون در محدوده ۴۲۲۰۰ قار دارد.

قیمت اتریوم

اتریوم هم رفتار مشابهی نسبت به بیت کوین داشته است. اتریوم بالاتر از ۳۱۲۰ و ۳۱۵۰ دلار یک کف تشکیل داده است. قیمت به بالای ۳۳۵۰ دلار بازگشته است. اما مقاومت اصلی برای بریک اوت در نزدیکی سطح ۳۵۰۰ دلار قرار گرفته که در زمان نوشتن این گزارش شکسته شده است. در پایین اولین حمایت در ۳۳۲۰ دلار قرار گرفته است. اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی ۳۲۰۰ دلار قرار دارد و پایین تر از آن احتمال اصلاح تا ۳۱۲۰ دلار وجود دارد.

آلت کوین های برتر

بایننس کوین بالاتر از ۵۰۰ دلار تثبیت شده و برای بسته شدن بالای ۵۲۵ دلار تلاش می کند. اگر قیمت افزایش یابد، خریداران برای هدف ۵۵۰ دلار تلاش خواهند کرد. افزایش بیشتر قیمت می تواند سرعت لازم برای حمله به مانع ۶۰۰ دلار را فراهم کند.

لایت کوین بیش از ۱۵ درصد رشد کرده و سزوح مقاومتی ۲۸۵ و ۳۰۰ دلار را شکسته است. به نظر می رسد خریداران قدرت را به دست گرفته اند و برای اهداف ۳۱۵ و ۳۲۰ دلار تلاش می کنند. اگر اصلاح رو به پایین رخ دهد، قیمت در ۲۸۵ دلار حمایت خواهد شد.

دوج کوین در سطح محوری ۰.۵۰ دلار در حال تقویت است. در صورت افت در کوتاه مدت، خریداران در سطح ۰.۴۶۵ دلار فعال خواهند شد. در بالا نیز، بسته شدن قیمت بالاتر از ۰.۵۲ دلار می تواند حرکت صعودی قوی را ایجاد کند.

ریپل مومنتوم گرفته و بالاتر از مفاومت ۱.۵ دلار تثبیت شده است. ریپل بالاتر از ۱.۵۱۵ دلار معامله می شود و به زودی احتمال عبور از مقاومت ۱.۵۳۲ دلار نیز وجود واهد داشت. مقاومت اصلی بعدی در ۱.۵۵ دلار قرار دارد که بالاتر از آن قیمت می تواند تا ۱.۶۰ دلار افزایش یابد.

بسیاری از آلت کوین ها بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته اند. از این میان می توان به MATIC, AAVE, KSM, SNX, YFI, NANO, THETA, HNT, SUSHI, CELO, COMP, ONE و CEL اشاره کرد. از میان اینها ماتیک و آوه به ترتیب ۳۰ و ۲۰ درصد رشد را تجربه کرده اند.

به طور کلی قیمت بیت کوین نشانه های مثبت معدودی بالاتر از ۴۵۰۰۰ دلار نشان داده است. با عبور از ۴۵۵۰۰ و ۴۶۵۰۰ دلار احتمال افزایش تدریجی قیمت وجود خواهد داشت.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *