ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۵ مرداد ۱۴۰۰

۰۵ مرداد ۱۴۰۰
گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 10 اردیبهشت 1400

قیمت بیت کوین از محدوده مقاومتی ۴۰۰۰۰ دچار اصلاح شده است. بیت کوین به زیر ۳۸۰۰۰ هم رسید اما خریداران با فعالیت بیشتر دوباره قیمت را به بالای ۳۸۰۰۰ دلار برگرداندند.

اکثر آلت‌کوین‌های بزرگ نیز دوباره درحال‌رشد هستند. اتریوم دوباره به بالاتر از ۲۲۰۰ دلار رسیده و به‌زودی سطح ۲۳۰۰ را تست می‌کند. ریپل هم به سمت مقاومت ۰.۶۵ در حال حرکت است.

آنچه در این مقاله میخوانید :

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین که از محدوده مقاومتی ۴۰۰۰۰ دچار اصلاح شد حمایت‌های ۳۸۰۰۰ و ۳۷۰۰۰ را نیز شکست اما فعالیت مناسب خریداران در حوالی ۳۶۴۰۰ دلار باعث افزایش مجدد قیمت به بالای ۳۷۰۰۰ شد. هم اکنون مقاومت ۳۸۰۰۰ نیز شکسته شده و حمایت بعدی در ۳۸۵۰۰ قرار دارد. در پایین هم حمایت ۳۷۰۰۰ قرار گرفته و پس از آن حمایت ۳۶۴۰۰ از افت قیمت جلوگیری خواهد کرد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در سطح ۲۱۵۰ حمایت شده و اکنون دوباره در حال بازگشت و حرکت به سمت ۲۲۰۰ دلار می‌باشد. اگر خریداران همچنان فعال بمانند احتمال شکست سطوح ۲۲۸۰ و ۲۳۰۰ هم وجود دارد.

درصورتی‌که افت مجدد رخ بدهد قیمت در ۲۲۰۰ دلار حمایت خواهد شد. حمایت اصلی اکنون در نزدیکی سطح ۲۱۵۰ دلار تشکیل شده است.

ارزهای برتر

کاردانو بالاتر از سطح ۱.۲۰ دلار تثبیت شده است. این ارز با جبران زیان خود تا بالاتر از ۱.۲۵ نیز رشد کرده است. نزدیک‌ترین مقاومت در سطح ۱.۳۰ قرار دارد و هدف بالاتر از آن نیز ۱.۳۵ دلار می‌باشد. سطح ۱.۲۰ دلار به‌عنوان یک حمایت مهم عمل می‌کند.

لایت‌کوین در حال تلاش برای افزایش به بالای ۱۳۰ دلار است. بسته شدن قیمت بالای ۱۳۰ دلار می‌تواند آن را تا سطح ۱۳۵ هل بدهد. یک مقاومت مهم در نزدیکی ۱۴۰ دلار تشکیل شده که خریداران با فشار فروش مواجه خواهند شد.

دوج کوین تا زیر ۰.۲ دلار افت کرده بود اما اکنون بازیابی شده است. قیمت اکنون در حال تقویت بالاتر از ۰.۲ دلار است. نزدیک‌ترین مقاومت در ۰.۲۱۲ دلار در قرار گرفته و بالاتر از آن قیمت می‌تواند ۰.۲۳ را نیز تست کند. در این حالت مقاومت بعدی در ۰.۲۵ دلار قرار دارد.

قیمت ریپل نزدیک ۰.۶۱ دلار حمایت شده است. اکنون قیمت در حال بازیابی است و بالاتر از ۰.۶۳ معامله می‌شود. اولین مقاومت مهم در ۰.۶۵ دلار و پس از آن در ۰.۶۸ دلار قرار دارد که پس از آن قیمت می‌تواند تا ۰.۷ دلار هم افزایش یابد. بر خلاف آن، احتمال افت و بازگشت به محدوده حمایتی ۰.۶۱۲ دلار نیز وجود دارد.

برخی آلت‌کوین‌ها بیش از ۸ درصد افت قیمت داشته‌اند. از این میان می‌توان به SUSHI, ICP, AMP, AAVE, THETA, TEL, CRV, ETC,و KSM اشاره کرد. توکنSUSHI حدود ۱۰ درصد افت کرده و حمایت ۸.۵۰ دلار خود را شکسته است. هم زمان  FLOW, CHSB, OKB, و AXS بین ۶ تا ۲۴ درصد رشد داشته‌اند.

 

منبع:کریپتونیوز
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

یک نظر

  • عالیییی

  • نمایش کامنت بیشتر

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *