ورود
گزارش تحلیلی وضعیت قیمت امروز بازار ارز دیجیتال 20 فروردین 1400

نکات مهم:

  • قیمت بیت کوین به بالای مقاومت ۵۷۲۰۰ بازگشته است.
  • اتریوم محدوده مقاومتی ۲۰۵۰ را شکسته است. ریپل با رالی بیش از ۱۰ درصدی بالای یک دلار معامله می شود.
  • BTG بیش از ۴۵ درصد افزایش قیمت داشته و ENJ به بالای ۳ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین بالاتر از ۵۵۰۰۰ دلار باقی مانده و افزایش تدریجی را تجربه می کند. پس از چندین بار تلاش خریداران توانسته اند قیمت را به بالای مقاومت ۵۷۲۰۰ دلار برسانند. در نتیجه این تحرکات، قیمت تا ۵۸۰۰۰ دلار هم بالا رفت.

بسیاری از آلت کوین ها در حال افزایش قیمت هستند و نشانه های مثبتی بروز داده اند. اتریوم سطوح مقاومتی ۲۰۲۰ و ۲۰۵۰ را در مقابل دلار شکسته است. ریپل هم در حال افزایش است و اکنون بالاتر از یک دلار معامله می شود.

قیمت بیت کوین

پس از شکست موفقیت آمیز مقاومت ۵۷۲۰۰، بیت کوین مومنتوم صعودی گرفته است. بیت کوین از ۵۷۵۰۰ هم عبور کرده و اکنون نزدیک ترین مقاومت را در ۵۸۲۵۰ در پیش دارد. اولین مقاومت مهم در ۵۸۵۰۰ قرار دارد که بالاتر از آن امکان افزایش قیمت تا ۵۹۵۰۰ و ۶۰۰۰۰ دلار هم وجود دارد.

در پایین، سطح ۵۷۵۰۰ یک حمایت کوتاه مدت است. حمایت اصلی در ۵۷۲۰۰ قرار گرفته است.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم هم رفتار بیت کوین را تقلید کرده و محدوده مقاومتی ۲۰۲۰ را شکسته است. اتریوم از سطح ۲۰۵۰ هم عبور کرده و اکنون در راه نزدیک شدن به ۲۱۰۰ دلار می باشد.

اگر شکست واضحی به بالای ۲۱۰۰ رخ بدهد، احتمال ثبت قله تاریخی جدید برای اتر وجود خواهد داشت.

در پایین، سطح ۲۰۵۰ به عنوان یک حمایت عمل خواهد کرد. اما حمایت مهم در سطح ۲۰۰۰ شکل گرفته است.

آلت کوین های شاخص

بایننس کوین بالاتر از سطح ۴۰۰ دلار قرار گرفته و قله تاریخی جدیدی را فتح کرده است. BNB اکنون در حال تقویت شدن است و به نظر می رسد رشد خود را تا ۴۲۵ و ۴۳۲ دلار ادامه دهد. اگر یک اصلاح جدید رخ دهد افت قیمت تا ۴۰۰ و ۳۹۲ دلار ادامه خواهد یافت و در این محدوده خریداران وارد عمل خواهند شد.

کاردانو دوباره به بالای ۱.۲۰ دلار بازگشته است. این ارز برای شکستن ۱.۲۲ دلار تلاش می کند. اگر خریداران موفق شوند، احتمال رشد تا مقاومت های ۱.۲۸۵ و ۱.۳۰ دلار وجود خواهد داشت.

لایت کوین در تلاش است محدوده مقاومتی ۲۲۵ دلار را بشکند. اگر قیمت لایت کوین بالاتر از ۲۲۵ دلار باقی بماند،  هدف بعدی مقاومت ۲۴۵ دلار خواهد بود. در غیر این صورت، احتمال اصلاح دیگری تا محدوده حمایتی ۲۱۲ دلار در کوتاه مدت وجود خواهد داشت.

قیمت ریپل بازهم نسبت به بیت کوین عملکرد بهتری را نشان داده است. این ارز دیجیتال توانسته از مقاومت های ۰.۹۸ و ۱ دلار عبور کند. قیمت اکنون در حال استراحت است اما احتمال ادامه حرکت تا ۱.۰۵ و ۱.۰۸ دلار هم وجود دارد. مقاومت بعدی در نزدیکی سطح ۱.۱۲۵ قرار گرفته است.

سایر آلت کوین ها

آلت کوین های زیر بیش از ۱۰ درصد رشد کرده اند: BTG, KCS, ENJ, STX, BTT, CFX, RUNE, MIOTA و WAVES. از میان این ها قیمت BTG به بیش از ۱۱۰ دلار رسیده است.

به طور کلی، قیمت بیت کوین بالاتر از ۵۷۵۰۰ در حال کسب قدرت است. اگر بیت کوین بتواند از ۵۸۰۰۰ و ۵۸۵۰۰ عبورنماید، احتمال افزایش قیمت تا ۶۰۰۰۰ دلار در جلسات بعدی معاملاتی وجود خواهد داشت.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

منبع:کریپتونیوز
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *