ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
روسيه در حال راه اندازى ارز ديجيتال ملى

بانک مرکزى روسیه در ادامه ممنوعیت هاى اخیرى که در حوزه ارزهاى دیجیتال اعمال کرده است، در حال آغاز نسخه آزمایشى ارز دیجیتال ملى خود میباشد.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از بیت کوینیست، بانک مرکزى روسیه به تازگى اعلام کرده است که قصد دارد ارز دیجیتال ملى (CBDC) خود را عرضه کند و در حال حاظر در حال برسى نسخه آزمایشى آن میباشد.

این بانک همچنین اظهار کرده است که قصد دارد تا پایان سال ٢٠٢٢ اولین ارز دیجیتال ملى (CBDC) روسیه را بین کاربران عرضه کند.

بانک مرکزی روسیه اجرای آزمایشی ارز دیجیتال ملی (CBDC) خود را آغاز کرده است. این نهاد می‌ گوید نخستین آزمایش روبل دیجیتال را تکمیل کرده و اولین تراکنش انتقال ارز دیجیتال ملی بین افراد حاضر در این مرحله آزمایشی انجام می‌شود. 

گفتنى است بانک مرکزى روسیه اخیرا اقدام به ممنوعیت فعالیت عرصه ارزهاى دیجیتال در این کشور کرده بود، در پى این اقدام رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، به این خبر واکنش نشان داد و به دولت خود و بانک مرکزى روسیه پیشنهاد کرد تا به جاى ممنوعیت کامل این عرصه در پى اعمال قوانین مناسب و چیدن یک چهارچوب منطقى براى کاربران این حوزه باشند.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از بیت کوینیست، تاکنون ۳ نهاد از مجموع ۱۲ نهاد مالی شرکت ‌کننده در برنامه آزمایشی ارز دیجیتال ملی روسیه، روبل دیجیتال را در سیستم‌ های خوداعمال و مستقر کرده‌اند. گفتنی است که ۲ شرکت ‌کننده در این طرح آزمایشی گفته ‌اند که موفق شدند تا یک چرخه کامل انتقال روبل دیجیتال بین مشتریان با استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی تلفن‌های هوشمند را انجام دهند.

منبع:bitcoinist.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *