تحرکات شدید در ماینینگ: افزایش ۴۲ درصدی هش پاور بیت کوین تنها در ۲ روز

تحرکات شدید در ماینینگ: افزایش 42 درصدی هش پاور بیت کوین تنها در 2 روز

به نظر می رسد بسیاری از ماینرهای چینی مهاجرت سالیانه خود از سیچوان را به انجام رسانده اند  و به همین دلیل هش ریت بیت کوین در دو روز گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است.

قدرت هش شبکه بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدودا ۳۰ درصد رشد کرده است. در صورت حفظ این عدد به زودی شاهد تغییر عظیمی در سختی ماینینگ خواهیم بود.

طبق داده های کوین وارز هش ریت بیت کوین پس از لمس کوتاه ۱۶۰ اگزاهش  اکنون به ۱۵۷.۵ اگزاهش بر ثانیه رسیده است. با این حساب قدرت هش بیت کوین تنها در دو روز ۲۴ درصد افزایش یافته است.

این افزایش شدید پس از یک افول شدید در استخراج بیت کوین در اواخر اکتبر رخ داده که تحلیل گران معتقدند به دلیل پایان فصل بارش در هاب استخراج چین در سیچوان صورت گرفته است.

انرژی برقابی ارزان و فراوان در این استان بیش از ۸۰ درصد از ماینرهای چینی را در فصل باران جذب کرده است. طبق تخمین کوین شرز، در ماه دسامبر سیچوان ۵۴ درصد از فعالیت های ماینینگ در جهان را در برگرفته بوده است.

به گفته جیسون دین این افزایش ناگهانی در قدرت هش می تواند گویای این باشد که ماینرهای چینی مهاجرت خود را از سیچوان کامل کرده اند و عملیات استخراج خود را در نقاط دیگری مانند ژین ژیان و مغولستان از سر گرفته اند.

این افزایش ناگهانی در فعالیت های استخراج نشان می دهد شبکه احتمالا تغییر دیگری را در سختی ماینینگ شاهد خواهد بود.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *