ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
باید و نبایدهای بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

توضیح دادن درباره ارزهای دیجیتال در میهمانی‌های خانگی ممکن است کار سختی باشد. اگر از قبل با خانواده خود درباره بیت کوین صحبت کرده باشید کار ساده‌تر است اما در غیر این صورت ممکن است چالش‌برانگیز باشد به‌ویژه این که همه افراد درک فنی و علمی از این موضوع ندارند. با وجود این، جای نگرانی نیست زیرا هر فناوری و تکنولوژی جدید از یک جا شروع می‌شود و همه آن را آموزش می‌بینند.

در این مقاله قصد داریم درباره ۵ مورد از بایدونبایدهای بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی توضیح دهیم.

بررسی ماه دسامبر سال ۲۰۲۱

در سال‌های اخیر تخمین زده شده که قیمت بیت کوین در ماه‌های پایانی سال بالاتر رود. بیت کوین در سال ۲۰۱۰ تنها ۰.۲۵ دلار بود و از آن زمان روند مثبتی داشته است. قیمت بیت کوین در انتهای سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ بین ۱۳ تا ۶۸۲ دلار متغیر بود. در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ قیمت آن نصف شد و به ۳۱۹ دلار رسید.

اگرچه اولین بیت کوین در سال ۲۰۰۹ استخراج شد اما در سال ۲۰۱۷ موردتوجه رسانه‌ها قرار گرفت. در آن زمان بیت کوین ۷۷ درصد رشد کرد و به قیمت ۲۰ هزار دلار رسید. سرمایه گذاران، دولت‌ها و تحلیل گران اقتصادی به این نتیجه رسیدند که موضوع ارزهای دیجیتال جدی است.

در انتهای سال ۲۰۱۷ بیت کوین یکی از بزرگ‌ترین افت قیمت‌های خود را تجربه کرد و از ۱۴۰۲۶ دلار به ۳۸۱۵ دلار رسید. در دو سال آینده قیمت بیت کوین نوسان زیادی نداشت و بازه تغییرات آن کوچک بود.

در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا اقتصاد جهانی ضربه خورد اما قیمت بیت کوین دوباره افزایش یافت. در دسامبر سال قبل از آن، قیمت بیت کوین حدود ۲۹ هزار دلار بود و از سال جدید ۴۱۶ درصد رشد پیدا کرد.

به نظر می‌رسد ماه دسامبر برای بیت کوین خوب بوده اما واقعاً علت آن چیست؟ بهتر است ابتدا درباره موضوعات دیگر توضیح دهیم و سپس به جواب این سؤال برسیم.
بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

الان همه می‌دانند بیت کوین چیست اما چطور درباره بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی توضیح دهیم؟ احتمالاً همه درباره ارزهای دیجیتال و از جمله بیت کوین شنیده باشند.

زمانی که می‌خواهید درباره بیت کوین توضیح دهید باید تاحدامکان آن را ساده توضیح دهید. فرض کنید قرار است آن را برای یک کودک ۵ ساله توضیح دهید و نباید پیچیده حرف بزنید. سعی نکنید از ویکی‌پدیا و وب‌سایت‌های مشابه برای توضیح دادن استفاده کنید زیرا توضیح دادن سخت‌تر می‌شود. ممکن است با این کار مخاطب شما علاقه‌ای به شنیدن نداشته باشد. اگر نمی‌توانید ساده توضیح دهید حداقل به اصول اولیه پایبند باشید. ویدئوهای آموزشی ساده می‌توانند در این راه به شما کمک کنند.

۵ مورد از باید و نبایدهای بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

هنگام صحبت با افرادی که اطلاعات زیادی درباره ارزهای دیجیتال ندارند باید چند موضوع را در نظر داشته باشید. دانش این افراد کم است پس ساده توضیح دهید و به آن‌ها سخت نگیرید.

۵ موردی که در ادامه قرار داده‌ایم در این راه به شما کمک می‌کنند.

۱- زیاد فنی نباشد

بیت کوین با بلاک چین و آزادی مالی مرتبط است و از سوی دیگر نیز نیاز به هیچ نهادی برای تنظیم و قانون‌گذاری ندارد. اگر بخواهید این‌طور موضوع را توضیح دهید مخاطب متوجه نمی‌شود و به هدف خود نمی‌رسید. از سمت دیگر باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است افراد به بیت کوین علاقه‌مند باشند اما نخواهند همه جزئیات را بشنوند.

باید موضوع را ساده کنید و توضیح دهید که بیت کوین به دلیل فناوری که پشت آن قرار دارد شفاف و البته محدود است. مخاطب شما ممکن است سؤالاتی داشته باشد و میزان جزئیاتی که می‌خواهد، نشان‌دهنده عمق علاقه او به بیت کوین و ارزهای دیجیتال است.

اگر پاسخ سؤالی را نمی‌دانستید مشکلی نیست و باید توضیح دهید که فناوری ارزهای دیجیتال پیشرفته است. در این شرایط نباید سعی کنید درباره ارزهای دیجیتال توضیح دهید زیرا افرادی که علاقه‌ای به این موضوع ندارند یا افرادی که می‌خواهند یک‌شبه پول‌دار شوند گمراه می‌شوند.
بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

۲- رضایت و تعصب بیهوده نداشته باشید

باید مراقب رفتار و حرف‌زدن خود در زمان توضیح دادن بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی باشید. اگر شخصی نمی‌داند ارز دیجیتال چیست یا ارزش پشت آن را درک نمی‌کند تقصیر او نیست. این افراد تازه‌وارد هستند و از سوی دیگر همه مثل هم فکر نمی‌کنند. بسیاری تصور می‌کنند ارزهای دیجیتال مربوط به کامپیوتر و حوزه‌های مرتبط با آن می‌شود اما حقیقت فراتر از این است.

اگر قرار است ارزهای دیجیتال به هدف خود یعنی ارائه خدمات مالی به‌صورت شفاف به همگان برسند راه زیادی در پیش است و نباید تصور کنیم که با یک توضیح ساده همه آن را درک می‌کنند. دقت کنید اکثر ما کاری به جز خریدوفروش ارزهای دیجیتال انجام نمی‌دهیم و نقشی در پیشرفت آن نداریم. صبور باشید و همه چیز را باحوصله برای دیگران توضیح دهید.

۳- به ضعف‌های سیستم پولی فعلی اشاره کنید

هنگام توضیح درباره ارزهای دیجیتال در میهمانی‌های خانوادگی بهتر است به ضرورت بیت کوین برای حل مشکلات پول‌های فیات فعلی اشاره کنید. بسیاری عقیده دارند که بیت کوین هیچ پشتوانه‌ای از ارزهای فیات ندارد اما این استدلال به نفع بیت کوین است. برای مثال قبلاً طلا پشتوانه پول‌های فیات از جمله دلار بود اما اکنون این‌طور نیست. بیت کوین هیچ‌گاه بیش از ۲۱ میلیون واحد نخواهد شد اما پول فیات بدون محدودیت چاپ می‌شود که تورم ایجاد می‌کند.

دقت کنید که تنها باید یک تصویر کلی از سیستم پولی بیت کوین ترسیم کنید و خیلی وارد جزئیات نشوید. به مشکلات فعلی سیستم‌های پولی اشاره کنید و این که بیت کوین چگونه قرار است این مشکلات را حل کنند.

ممکن است به استفاده‌های غیرقانونی بیت کوین مانند تروریسم اشاره شود اما توضیح دهید که ارزهای فیات نیز قبلاً برای این منظور استفاده می‌شدند و هم اکنون نیز همین‌طور است. پول نقد واقعاً ناشناس است و می‌توان از آن برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده کرد.

بیت کوین را در میهمانی های خانوادگی چگونه توضیح دهیم؟

بیت کوین را در میهمانی های خانوادگی چگونه توضیح دهیم؟

۴- پیشنهاد اطلاعات بیشتر دهید

نکته مهم دیگری که در توضیح بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی باید در نظر داشته باشید این است که مایل هستید اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطب قرار دهید. از آن جا که نمی‌توانید همه چیز را در ذهن خود نگه دارید باید از سایت‌ها، انجمن‌ها و ویدئوهای آموزشی استفاده کنید. منابعی که ارزشمند هستند را در خاطر خود نگه دارید و هر زمان که به کمک نیاز داشتید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اگر پاسخ یک سؤال را نمی‌دانستید باید کمی پرس‌وجو کرده و در اینترنت دنبال منابع مناسب باشید و بعداً پاسخ سؤال آن‌ها را بدهید. اگر قرار است مردم به‌خوبی ارزهای دیجیتال را درک کنند باید اطلاعات دقیق داشته باشند نه اینکه به تعاریف عمومی محدود شوند.

می‌توانید به مخاطب خود پیشنهاد کنید که بعداً با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید و سؤال‌های آن‌ها را بعد از کمی پرس‌وجو پاسخ می‌دهید. فراموش نکنید که باید واقعاً این کار را انجام دهید و پشت‌گوش نیندازید. اطلاعات دقیق مهم‌تر از برنده‌شدن در بحث‌ها و مناظره‌ها است بنابراین باید اطلاعات را از منابع معتبر جمع‌آوری کنید.

۵- با آرامش، حقایق را واضح بیان کنید

هنگام صحبت از بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی نباید دیگران آرامش شما را از بین ببرند. فراموش نکنید که مخاطب، آشنا و خانواده شما است نه دشمن شما پس همه چیز را با خونسردی توضیح دهید. خیلی مهم است که اعتمادبه‌نفس داشته باشید و مهم نیست که نسل قدیمی، بلاک چین را درک نمی‌کند زیرا شما باید آن را ساده‌سازی کنید و توضیح دهید. ممکن است برخی حرف‌های شما را جدی نگیرند یا حتی شما را مسخره کنند اما شما باید آرامش خود را حفظ کنید.

ممکن است در اخبار، کانال‌ها، شبکه‌های اجتماعی و مکان‌های دیگر درباره تقلبی و بی‌فایده بودن ارزهای دیجیتال شنیده باشید. خونسرد باشید و با استدلال درباره اهمیت ارزهای دیجیتال توضیح دهید. اگر شرایط مناسب برای توضیح دادن وجود ندارد بهتر است موضوع را رها کنید زیرا همیشه فرصت توضیح دادن وجود دارد.

نتیجه‌گیری بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی

درست است که در میهمانی‌های خانوادگی و فامیلی موضوع‌های مهم دیگری برای توضیح دادن وجود داشته باشد اما بیت کوین و ارزهای دیجیتال و تورم هم می‌توانند جایی داشته باشند. اگر با دستورالعمل‌هایی که گفته شد این موضوع را توضیح دهید یک فرد متفکر، با دانش و باهوش به نظر می‌رسید. دقت داشته باشید که نیاز نیست کسی را متقاعد کنید زیرا فناوری بلاک چین در نهایت خودش را ثابت خواهد کرد. بیت کوین در میهمانی‌های خانوادگی می‌تواند یک موضوع جذاب برای بحث باشد. پیشنهاد ما به علاقه مندان آخرین اخبار ارز دیجیتال، تازه های میهن سیگنال است.

منبع:beincrypto.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه نوروزی
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *