ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
افزایش 198 درصدی کارمزد بیت کوین؛ اتریوم همچنان سودآورتر است

افزایش شدید کارمزد تراکنش های بیت کوین به افزایش درآمد ماینرها منجر شده است. کارمزد تراکنش های بیت کوین تنها در طول سه روز حدودا سه برابر شده و از ۳.۵۲ دلار به ۱۰.۲۰ دلار افزایش یافته است.

طبق داده های گلس نود، ۲۲.۲ درصد از درآمد ماینرهای بیت کوین از کارمزدها و ۷۷.۸ درصد دیگر از پاداش بلاک ها به دست می آید. سهم درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش ها، پس از ژانویه ۲۰۱۸ به بالاترین میزان خود رسیده است. در ژانویه ۲۰۱۸ با ثبت قله تاریخی کارمزد، سهم درآمد ماینرها از این روش تا حدود ۴۵ درصد افزایش یافته بود.

مقایسه کارمزد اتریوم

افزایش اخیر این سهم نیز پس از بالارفتن میانگین روزانه کارمزد بیت کوین رخ داده است. با وجود سه برابر شدن سهم درآمد ماینرها از کارمزد بیت کوین، ماینرهای اتریوم همچنان کارمزد بیشتری دریافت می کنند. مدتی است که کارمزد اتریوم به دلیل گسترش کاربرد استیبل کوین ها و رشد انفجاری بخش تامین مالی غیرمتمرکز یا دیفای که بر روی شبکه اتریوم بنا شده از بیت کوین پیشی گرفته است.

کارمزد اتریوم و بیت کوین در 24 ساعت

از ۶ ژوئن که درآمد کارمزد اتریوم برای اولین بار از بیت کوین سبقت گرفت تا ۲۲ اکتبر این روند ادامه داشته است. با اینکه بیت کوین توانست در هفته گذشته دوباره دامیننس کارمزد خود را پس بگیرد، کارمزد اتریوم از ۲۵ اکتبر باز هم بالاتر رفته است. طبق اعلام مساری، تا زمان نگارش این خبر، مجموع کارمزد اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۷۴ میلیون دلار در مقایسه با ۱.۵۴ میلیون دلار برای بیت کوین است.

ویتالیک بوترین یک طرح پیشنهادی برای حل مشکل کارمزد بالای اتریوم پیشنهاد داده است که اخیرا بسیار مورد بحث قرار گرفته است. با اینکه از این طرح حمایت گسترده ای صورت گرفته، ماینرها به دلیل تاثیر آن بر میزان درآمد خود با اجرای آن مخالفند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.