ورود
رسیدن قراردادهای بهره باز فیوچرز بیت کوین به یک رکورد تاریخی جدید

تریدرها در پیش بینی قیمت بیت کوین در بازار مشتقات در حال رقابت هستند و ارزش قراردادهای بهره باز در فیوچرز بیت کوین برای اولین بار به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

از زمانی که قیمت بیت کوین در مسیر فتح قله های تاریخی جدید قرار گرفت حجم عظیمی از پول وارد بازارهای مشتقات بیت کوین شده است.

به گزارش میهن سیگنال و طبق داده های گلس نود، قراردادهای سنگین فیوچرز در ۱۱ مارس به یک رکورد تاریخی رسیده است. ارزش این قراردادهای بهره باز در صرافی های مختلف به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

قراردادهای آپشن هم به یک رکورد حجمی در سال ۲۰۲۱ رسیده و دربیت اکنون بیش از یک میلیارد دلار معاملات روزانه را میزبانی می کند.

طبق کوین مارکت کپ، سه صرافی برتر متمرکز مشتقات، بایننس، هووبی و بای بیت روی هم رفته مسئول بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از حجم معاملات روزانه می باشند. بایننس به تنهایی ۵۷ میلیارد دلار از این حجم را بر عهده دارد. ده صرافی بعدی هم بیش از ۶۵ میلیارد دلار از حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته را اداره کرده اند.

صرافی های متمرکز در مقابل غیرمتمرکز

با وجود افزایش حجم برخی از صرافی های غیرمتمرکز مشتقات در جذب مومنتوم از همتاهای متمرکز خود دچار مشکل می باشند.

به نظر می رسد افزایش نجومی نرخ کارمزدهای اتریوم رشد آپشن های غیرمتمرکز را کند کرده است زیرا اجرای قراردادهای هوشمند پیچیدده نیاز به تعامل با پروتکل های مبتنی بر اتریوم دارد که منجر به افزایش قیمت گس تا بیش از ۱۰۰۰ دلار شده است.

همچنین کارمزدهای بالا تریدرها را از فیوچرز های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم دور کرده است. حجم معاملات در dYdX  از ده ها میلیارد دلار در ژانویه به نهایتا ۱۰۰ میلیون دلار در چندهفته گذشته رسیده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *