افزایش هش ریت بیت کوین با افزایش دشواری ماینینگ

افزایش هش ریت بیت کوین با افزایش دشواری ماینینگ

هش ریت شبکه بیت کوین در هفته های اخیر افزایش زیادی پیدا کرده و روز دوشنبه به ۱۷۱.۲ اگزاهش بر ثانیه رسیده است. سختی ماینینگ شبکه هم به قله تاریخی ۲۰.۶۱ تریلیون یعنی بالاترین میزان سختی که تا بحال شبکه در ۱۲ سال به خود دیده رسیده است.

هش ریت یکی از معیارهایی است که رشد و سلامت کلی پروتکل را با آن می سنجند. در حال حاضر، هش ریت بیت کوین با سرعت ۱۶۵.۳۸ اگزاهش بر ثانیه در حال پردازش است و مجموع قدرت هش ماینرها یک بار دیگر در حال نزدیک شدن به قله تاریخی آن است.

الگوریتم تغییر سختی مکه به آن سختی ماینینگ شبکه هم گفته می شود همزمان به بالاترین میزان خود در تاریخ رسیده است. پس از اصلاح شدید قیمت بیت کوین در روز دوشنبه گذشته و افزایش هش ریت در همان روز، سختی ماینیگ به ۲۰.۶۱ ترا افزایش یافت.

به دلیل بالابودن هش ریت در هفته دوم ژانویه، یک بار دیگر در دو هفته آینده سختی شبکه افزایش خواهد یافت. حدودا ۹ روز دیگر سختی ماینینگ شبکه بیت کوین با ۹.۹۸ درصد افزایش به ۲۲.۶۶ ترا خواهد رسید.

به دلیل سودآوری بالای استخراج بیت کوین در ماههای اخیر، برخی صرافی های بزرگ مانند هووبی هم به صنعت ماینینگ وارد شده اند. هووبی قرار است به فروش و ارائه خدمات دستگاههای ماینینگ بیت کوین بپردازد. همچنین استخر استخراج بایننس که در سال ۲۰۲۰ آغاز به کار کرد اکنون از بسیاری از استخرهای استخراج سنتی پیشی گرفته و در جایگاه دوم در کل شبکه بیت کوین قرار دارد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *