کمرنگ شدن تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین

۱۴ آبان ۱۳۹۹
کمرنگ شدن تاثیر ماینرها بر قیمت بیت کوین

در تحلیل های زنجیره ای کوین متریکس آمده است تاثیر زیاد ماینرها بر شبکه بیت کوین به تدریج در حال کاهش است.

در این بررسی مشخص شده آدرس های استخرها و ماینرها و مخارج آنها برای تعیین میزان تاثیر آنها بر کل شبکه با گذشت زمان دچار تغییر شده است. این تغییر ناشی از فروش خالص بیت کوین هایی است که از طریق ماینینگ کسب کرده اند.

دلایل کاهش ذخایر بیت کوین ماینرها

با اندازه گیری گردش خالص آدرس های مرتبط با پاداش بلاک ها مشخص شد کاهش تدریجی در تاثیر ماینرها بر نقدینگی رخ داده است. هزینه های عملیاتی مانند برق و اجاره که به صورت فیات پرداخت می شوند از جمله عواملی هستند که به ایجاد فشار فروش بیت کوین و تبدیل آن به ارز فیات منجر می شوند. در این تحقیق مشخص شد درصد ذخایر تحت اختیار ماینرها نیز در طول زمان به تدریج کاهش پیدا کرده است.

آدرس هایی که پاداش بلاک را دریافت می کنند و نیز آدرس هایی که بلافاصله تراکنش را از آنها دریافت می نمایند هر دو شاهد افت در تعداد سکه های تحت حفاظت خود شده اند.

با در نظر گرفتن کل ذخایر بیت کوین، این کاهش تدریجی در ذخایر نگهداری شده توسط ماینرها و استخرها واضح تر دیده می شود. طبق این گزارش هنوز بخش اساسی کل ذخایر بیت کوین در اختیار این گروه – ماینرها و استخرهای استخراج- می باشد.

این میزان از ۲۵ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۱۸ درصد در حال حاضر رسیده است.  دارایی کمتر به این معناست که ماینرها بیت کوین کمتری برای ایجاد تغییرات در بازار در اختیار دارند و این تاثیر آنها بر بازار را کمرنگ کرده است.

برخی معیارهای دیگر نیز اخیرا دچار افت شده اند. از جمله این موارد می توان به هش ریت اشاره کرد. افت هش ریت به دلیل تغییر فصل در چین که محل انجام بخش غالب استخراج هاست صورت گرفته است. همچنین تغییرات سختی ماینینگ به تازگی رخ داده که شدیدترین تغییرات منفی را در دوره استفاده از ASIC  ایجاد کرده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *