ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

مجازات سخت برای فعالیت غیر قانونی ماینرهای ایرانی

۲۹ فروردین ۱۴۰۱
مجازات سخت برای فعالیت غیر قانونی ماینرهای ایرانی

ماینرهای بیت کوین در صورت فعالیت غیرقانونی با مجازات های سخت تری در ایران مواجه خواهند شد.

بر اساس گزارشی که تهران تایمز منتشر کرده است، دولت ایران در مسیر اعمال مجازات‌ های سخت‌گیرانه ‌تر است. این مجازات ها برای آن دسته از عملیات ‌های استخراج ارز دیجیتال است که غیرقانونی عمل می‌ کنند.

محمد خدادادی بهلولی، یکی از مقامات وزارت برق، می ‌گوید که متخلفان ممکن است علاوه بر جریمه ‌های بسیار بالاتر، با مجازات زندان مواجه شوند.

استفاده از برق مصرفی خانگی و مشترکین صنعتی در عملیات معدنی ممنوع است.

استخراج غیرمجاز کریپتو فشار بیشتری بر شبکه ملی وارد می‌کند. زیرساخت ‌های ایران پس از دهه ‌ها تحریم آمریکا به حالت فرسوده درآمده اند.

در ماه دسامبر، ایران برای دومین بار در سال ۲۰۲۱، استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. این اقدام به منظور جلوگیری از خاموشی ناشی از مصرف بیش از حد انرژی و در عین حال آزاد کردن برق برای خانوارها و مشترکان در طول زمستان بود.

پیش از آن، دولت ایران در ماه مه یک تعلیق چهار ماهه استخراج ارزهای دیجیتال را اعلام کرد. این تعلیق در سپتامبر به طور موقت برداشته شد.

طبق گزارشات میهن سیگنال، بورس اوراق بهادار تهران پس از کشف یک عملیات استخراج غیرقانونی بیت کوین در دفتر مرکزی آن، درگیر یک رسوایی ارزهای دیجیتال شد. رئیس آن صرافی به دلیل واکنش شدید مجبور به استعفا شد.

ژوئن گذشته، در ایران ۷۰۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین را که برای استخراج غیرقانونی بیت کوین در یک کارخانه متروکه استفاده می شد، توقیف شد.

منبع:u.today
1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *