ورود
گسترش اقتصاد دیجیتال در ونزوئلا: محرکی به نام برق ارزان

نرخ پایین انرژی در ونزوئلا انگیزه مناسبی برای عده معدودی که توانایی مالی و شهامت خرید ماینرها را دارند ایجاد کرده است. گسترش ارزهای دیجیتال در این کشور باعث ایجاد بیت کوین های باارزش با استفاده از انرژی ارزان شده است.

هزینه پایین انرژی در ونزوئلا فرصت مناسبی برای استفاده از این منابع و دستیابی به یک منبع ارزشمندتر و کمیاب‌تر به نام بیت کوین فراهم کرده است. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران در این کشور به استخراج ارز دیجیتال روی آورده‌اند.

بااین‌حال هزینه خرید دستگاههای ماینر و فراهم‌کردن زیرساخت ها بالاست. در کشوری که میانگین دستمزد از ۱۰ دلار هم پایین‌تر است تهیه این دستگاهها، مراقبت و تعمیرات آنها، وصل کردن دستگاهها به شبکه و هزینه برق مصرفی موجب شده تمام شهروندان نتوانند از پس هزینه ها برآیند.

کارشناسان درباره احتمال کمبود برق در آینده و تأثیر آن بر ماینرها اعلام نگرانی کرده‌اند. در ماه گذشته، مقامات این کشور در یکی از استان ها برق ماینرها را به دلیل مصرف زیاد قطع کردند. البته پس از مدتی ماینرها دوباره فعالیت خود را از سر گرفتند.

گسترش اقتصاد دیجیتال

وضعیت فعلی ونزوئلا، شرایط مناسبی را برای توسعه اقتصاد دیجیتال فراهم کرده و این توانسته در اوضاع نابسامان اقتصادی به مردم در مواجهه با مشکلات کمک کند. با اینکه بسیاری از ونزوئلایی ها سرمایه لازم برای خرید تجهیزات ماینینگ را ندارند، راههای دیگری برای ورود به این صنعت با سرمایه محدود وجود دارد.

به‌عنوان‌مثال بازی Axie Infinity که در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد در ازای بازی کردن ارز دیجیتال پرداخت می‌کند. برخی از شهروندان ونزوئلایی با سرمایه گذاری و استفاده از این روش توانسته‌اند با بازی‌کردن کسب درآمد کنند.

محبوبیت این بازی پس از معرفی در رسانه ها در این کشور بیشتر شده و حتی برخی آکادمی ها بورسیه این بازی را ارائه می‌کنند. بورسیه در این بازی به این صورت انجام می‌شود که آکادمی یک کارکتر را به فردی که قصد بازی دارد اجاره می‌دهد و درآمد حاصل از بازی بین آنها تقسیم می‌شود. این بازی به‌قدری در ونزوئلا طرفدار پیدا کرده که بیش از ۳۰۰ فروشگاه در این کشور، توکن SLP را که یکی از توکن های بومی این بازی است به‌عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند.

منبع:news.bitcoin.com
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *