ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

افزایش سود بیت کوین با دنبال کردن بازار نقدی

۰۸ فروردین ۱۴۰۱
افزایش سود بیت کوین با دنبال کردن بازار نقدی

بر اساس داده‌ های ارائه‌شده توسط یکی از بنیان‌ گذاران شبکه تحلیل Glassnode، هر دو بازارهای بیت‌کوین (سهام و ارز دیجیتال)، علی‌ رغم این باور که مشتقات بازار را رهبری می ‌کنند، سبب ایجاد اولین جرقه های رشد این ارز دیجیتال به ۴۵۰۰۰ دلار بودند.

نسبت نقطه به مشتق ارائه شده کاهش قابل توجهی به ارزش ۱.۰۰ داشت که نشان دهنده همبستگی کامل بین بازارهای نقدی و مشتقات است. البته در آن صورت، ممکن است داده‌ ها به دلیل حجم خرید زیاد توسط یک کاربر، نادرست باشد.

پیش از این، بنیاد لونا اعلام کرده بود که هر روز ۱۲۵ میلیون دلار بیت کوین بدون افشای روش مستقیم کسب وجوه خریداری می کند. به احتمال زیاد، معاملات بزرگ از طریق معاملات خارج از بورس انجام خواهد شد تا از تأثیرگذاری بر سطح نقدینگی در بازار جلوگیری شود.

از سوی دیگر، بازار مشتقات همچنان بر دارایی‌های رمزنگاری نقطه ‌ای مانند اتریوم تأثیر می‌گذارد، زیرا بازار اخیرا شاهد افزایش حجم معاملات مشتقاتی مانند اختیار معامله و فیوچرز بود.

عملکرد بازار بیت کوین

با افزایش حجم معاملات، بیت کوین بار دیگر به نقطه مقاومت اصلی می رسد. اکنون نسبت به فوریه در مرز بالایی از محدوده قیمت قرار گرفته است. اما با توجه به عملکرد فعلی قیمت، این ارز دیجیتال در حال تلاش برای عبور از مرز محدوده قیمت خودش است و هنوز زیر ۴۵۰۰۰ دلار باقی مانده است.

دلیل اصلی کاهش سرعت رشد بیت کوین، کمبود قدرت خرید و به طور کلی حجم معاملات است. در طول جلسات معاملاتی که آخر هفته ها برگزار می شود، حجم معاملات بازار در مقایسه با روزهای معاملاتی معمولی که هر دو بازار ارزهای دیجیتال و سهام باز هستند، به طور قابل توجهی کمتر است.

طبق آخرین اخبار میهن سیگنال، بیت کوین با قیمت ۴۴۴۶۲ دلار معامله می شود. ارز دیجیتال پیشرو هنوز از خط مقاومت فوق الذکر نه پیشی گرفته است و نه عقب نشینی کرده است.

منبع:u.today
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *