ورود
تحلیل قیمت بیت کوین 5 خرداد 1400

هفته پیش دارندگان بیت کوین ثبت یک قله تاریخی جدید را جشن گرفتند. اما این هفته دومین کندل قرمز بزرگ برای این ارز ثبت شده است.

بیت کوین هفته را با دومین کندل بزرگ قرمز در تاریخ خود سپری کرد. محدوده ۴۷ دلار سطحی است که مهم ترین ارز دیجیتال پس از فتح قله تاریخی ۶۴ هزار دلار در هفته قبل به آن سقوط کرده است.

به طور کلی در هفته ای که سپری شد شرایط سختی برای بازارهای مالی پیش آمد. سهام و ارزهای دیجیتال هر دو تحت تاثیر پیشنهاد طرح مالیات بر عایدی سرمایه توسط بایدن افت شدیدی را تجربه کردند. طبق این طرح، مالیات افرادی که بیش از یک میلیون دلار سود کسب کنند حدود ۱۰۰ درصد افزایش می یابد.

دومین کندل بزرگ قرمز در تاریخ بیت کوین

با اعلام این خبر، قیمت بیت کوین حمایت پایینی کانال صعودی بلندمدت خود را شکست. افت دوباره قیمت در امروز تا کف ۴۷۰۴۴ دلار برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ رخ داده است. میانگین های متحرک ۱۰ و ۵۵ دوره ای شیب رو به پایین گرفته اند . این نشان می دهد روند صعودی -حداقل به صورت موقت- تضعیف شده است.

"نمودار

در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین ۵ درصد دیگر از ارزش خود را از دست داده است. با اصلاح مجموعا ۸۰۰۰ دلاری، رکورد بیشترین افت قیمت در تاریخ برای بیت کوین ثبت شده است. البته از نظر نسبت افت قیمت رکوردهای بدتری هم وجود داشته است.

اندیکاتورها نشان می دهند بیت کوین هنوز نتوانسته از فاز ترسی که در روزهای اخیر ایجاد شده خارج و بازیابی شود. این ارز دیجیتال از ماه مارس سال گذشته که تحت تاثیر ترس ناشی از شیوع گسترده کرونا افت کرده بود دیگر در منطقه اشباع فروش نبوده است. در ساعات ابتدایی امروز RSI در سطح ۲۵ قرار گرفت که این نشان می دهد تریدرها به دنبال خروج از موقعیت هایشان و افزایش دارایی های جایگزین از جمله ارزهای فیات، سهام و حتی آلت کوین ها بوده اند.

اکنون قیمت بیت کوین کمی بازیابی شده و به محدوده ۵۰ هزار بازگشته است. تاثیر این افزایش قیمت در RSI هم مشخص است. حالا بیت کوین دوباره از وضعیت اشباع فروش خارج شده و در منطقه خنثی قرار گرفته است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:cryptopotato
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *