رفتار رنجی بیت کوین مقدمه ای برای صعود دیفای، اتریوم و آلت کوین ها

اتریوم، توکن های دیفای و آلت کوین ها همزمان با دوره تقویت بیت کوین در ۴۸ ساعت اخیر یک رالی قوی را تجربه کرده اند.

در دو روز گذشته قیمت بیت کوین بین رنج ۱۴۸۰۰ تا ۱۵۵۰۰ قرار داشته اما نتوانسته مقاومت ۱۵۵۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کند.

این یک نکته مثبت است است که بیت کوین به ثبت کف های بالاتر ادامه داده و در حال تلاش برای شکست این رنج و مقاومت ۱۵۵۰۰ دلار می باشد.

با اینکه قیمت بیت کوین درجا زده آلت کوین ها و توکن های دیفای در این دوره تقویت سرمایه گذار جذب کرده اند و روندهای صعودی را آغاز نموده اند.

مساری امروز در توئیتی اعلام کرده توکن های دیفای از جمله یرن فایننس (YFI) ،AAVE ، Balancer و UNI رشد دورقمی داشته اند. یرن فایننس تنها در طی دو روز از ۷۴۴۴ دلار در پنجم نوامبر ۱۶۰ دردص رشد کرده است. همچنین AAVE با افزایش ۱۷۵ درصدی  از ۲۵.۸۷ دلار به ۷۰.۹۱ دلار رسیده است.

جدا از این توکن ها، برخی از توکن های کوچکتر از نظر ارزش بازار نیز سودهای خوبی را به دست آورده اند. داده های Dune Analytics نشان می دهد سرمایه گذاران در حال فعال شدن مجدد در فضای دیفای می باشند.

با افزایش حجم DEX و افزایش تعداد کاربران با فعالیت روزانه، امروز این بخش به یک رکورد جدید دست یافت. طبق داده های DeFi Pulse ارزش کل قفل شده در پلتفرم DEX اکنون به ۱۲.۸۷ میلیارد دلار رسیده است.

احتمال شروع آلت سیزن

با اینکه برای اعلام شروع آلت سیزن هنوز کمی زود است، اتر دوباره صعودی شده و با شکست و خروج از الگوی پرچم خود توانسته تا ۴۶۶ دلار رشد کند.

نمودار 4 ساعته اتر/ دلار

نمودار ۴ ساعته اتر/ دلار

همچنین جفت اتر/ بیت کوین روند نزولی خود را شکسته و اکنون با روندی رو به بالا به سمت مقاومت ۰.۳۲۳۲۳ در حال حرکت است.

"نمودار

طبق داده های تاریخی، آلت کوین ها در هنگام رفتار حاشیه ای قیمت بیت کوین رالی را تجربه می کنند. همچنین عوامل بنیادی قدرتمند اتر می تواند سیگنالی از قرار گرفتن دیفای و آلت کوین ها در مرز تغییر روند باشد.

در کوتاه مدت تریدرها به رفتار بیت کوین و احتمال تبدیل سطح مقاومتی ۱۵۵۰۰ تا ۱۶۰۰۰ به حمایت چشم دوخته اند. در این صورت برخی از آلت کوین ها رشد بیشتری خواهند داشت.

از طرف دیگر از قیمت بیت کوین در روزهای آینده نیز به رفتار حاشیه ای خود ادامه دهد احتمال افزایش بیشتر توکن های برتر دیفای و بسیاری از آلت کوین ها وجود خواهد داشت.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *