ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
چرا قیمت بیت کوین هنوز به سقف تاریخی خود نرسیده است؟

قیمت بیت کوین در صرافی های مختلف، قله های جدیدی را فتح کرده اما هنوز نتوانسته به قله تاریخی سپتامبر ۲۰۱۷ در کوین بیس دست یابد.

قیمت بیت کوین در ۳۰ نوامبر به ۱۹۸۷۳ دلار رسید. با اینکه بسیاری ثبت یک قله تاریخی جدید را پیش بینی کرده بودند تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

در کوین بیس قله تاریخی دسامبر ۲۰۱۷ در قیمت ۱۹۸۹۱ دلار قرار دارد. این سطح از آن نظر اهمیت دارد که این صرافی در چند سال گذشته بزرگترین صرافی آمریکا بوده است. این صرافی از سال ۲۰۱۲ آغاز به کار کرده و اطلاعات قیمتی تاریخی و به روز را در اختیار افراد قرار می دهد و به همین دلیل بیشتر توسط سرمایه گذاران خرد به کار گرفته می شود.

رکورد تاریخی قیمت بیت کوین در صرافی های مختلف حدودا ۳۰۰ دلار تفاوت دارد. به عنوان مثال در کراکن و بیت استمپ قله تاریخی بیت کوین ۱۹۶۶۰ و ۱۹۶۶۶ دلار است. این رکورد در بایننس و هووبی به ترتیب ۱۹۷۹۹ و ۱۹۸۶۷ دلار بوده و به این ترتیب رکورد تاریخی بیت کوین در این صرافی ها دیروز شکسته شده است.

از نظر تریدرها برای اثبات شکست قله تاریخی نیاز به تایید این نکته است که بازار رسما صعودی شده است. برای بسیاری از تریدرها ۲۰۰۰۰ دلار سطحی است که باید شکسته شود تا همه از ثبت یک قله تاریخی جدید اطمینان یابند.

آینده بیت کوین چیست؟

دیروز با نزدیک شدن قیمت به قله تاریخی کوین بیس، فشار فروش شدیدی در بازار ایجاد شد که قیمت را تنها طی دو ساعت تا ۱۸۹۹۸ دلار کاهش داد. پس از این فشار فروش که توسط نهنگ ها ایجاد شد و موجب افزایش نوسان شد، بازار بهره باز متحمل آسیب شد و سفارشات صرافی ها به تعویق افتاد.

اکنون دو سناریو برای بیت کوین در کوتاه مدت وجود دارد:

  • اول اینکه مومنتوم در بازارهای آسیایی در تایم معاملاتی صبح ادامه یابد و این دوباره بتواند موجب افزایش تقاضا گردد.
  • دوم اینکه بیت کوین پایین تر از قله تاریخی ۱۹۸۷۳ دلار – احتمالا در رنج ۱۹۰۰۰ تا ۱۹۸۷۳ دلار-  وارد دوره استراحت و تقویت شود. برای اینکه در آینده بیت کوین رالی پایداری داشته باشد این سناریو ایده آل است زیرا از بیش از حد داغ شدن بازار مشتقات جلوگیری می کند..

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.