افزایش حجم معاملات روزانه بیت کوین بعد از بازیابی قیمت

افزایش حجم معاملات روزانه بیت کوین بعد از بازیابی قیمت

همزمان با حمام خون بیت کوین در آخر هفته فعالیت ها در بازارهای آپشن، لحظه ای و فیوچرز افزایش یافته است.

فعالیت های معاملاتی در صرافی های بیت کوین حتی با وجود اصلاح عمیق قیمت این ارز افزایش شدیدی پیدا کرده است. طبق داده های مساری حجم معاملات روزانه واقعی بیت کوین به رقم ۲۲.۳ میلیارد دلار رسیده است.

پیش از این گزارش شده بود حجم معاملات هفت روزه واقعی بیت کوین به قله جدید تاریخی ۶۰ میلیارد دلار رسیده است. تنها در یک روز صرافی ها حدود یک سوم از این مقدار را پردازش کرده اند. در صورتی که این میزان ثبات داشته باشد، یک قله هفت روزه دیگر در انتهای هفته ثبت خواهد شد.

با وجود قطع خدمات برخی صرافی ها در هنگام افت شدید قیمت، کوین بیس حجم معاملات ۳.۵ میلیارد دلاری را ثبت کرده است. در مجموع کوین بیس بیش از ۹.۵ میلیارد دلار معامله ارز دیجیتال را در روز دوشنبه پردازش کرده و این یک رکورد بی سابقه برای این صرافی به شمار می رود.

در واقع این رکورد کوین بیس از مجموع تمام فعالیت های معاملاتی این پلتفرم در ۴ ماهه اول سال ۲۰۱۹ یا مجموع کل حجم معاملات این صرافی در ژانویه ۲۰۲۰ بیشتر بوده است.

افزایش فعالیت در بازارهای دیگر

به گزارش میهن سیگنال، افزایش حجم معاملات در روز دوشنبه در بازار مشتقات هم دیده شد و معاملات آپشن و فیوچرز بیت کوین هم افزایش شدید حجم را شاهد بودند. حجم معاملات فیوچرز بیت کوین دیروز از ۱۷۰ میلیارد دلار گذشت و معاملات آپشن بیت کوین هم روز دوشنبه حجم معاملات بیش از ۲ میلیارد دلار را تجربه کرد.

به گفته تحلیل گران اصلاح رخ داده در روز دوشنبه کاملا سالم و لازم بوده و با این حساب تا امروز در سال ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین ۲۳ درصد افزایش داشته است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *