ورود
دلیل افزایش قیمت بیت کوین تا قله تاریخی جدید

اداره کار ایالات متحده آخرین آمار در رابطه با نرخ تورم این کشور را امروز منتشر کرده است. با افزایش تورم، بیت کوین، بازار سهام و نیز طلا همگی رشد کرده اند.

انتشار گزارش اداره کار آمریکا تاثیر منفی بر احساسات مثبت بازارها نگذاشته است. بازار طلا، بیت کوین و سهام همگی رشد کرده اند.

شاخص تورم ماه به ماه نسبت به گذشته ۰.۵ درصد افزایش یافته است. این یعنی قیمت کالاها برای مصرف کنندگان نسبت به ماه قبل ۰.۵ درصد بالاتر رفته است.

همچنین میزان سالیانه این شاخص ۲.۶ درصد بالا رفته است. این مقادیر افزایش اندکی نسبت به مقادیر پیش بینی شده را نشان می دهد. بسیاری از تحلیل گران محرک اقتصادی بایدن را عاملی برای افزایش تورم و افت ارزش دلار می دانستند. اما به نظر می رسد این محرک تاثیر منفی زیادی آنچنان که تصور می شد نداشته است.

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین و سهام نسبت به شاخص دلار

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین و سهام نسبت به شاخص دلار

شاخص دلار (DXY) که عملکرد دلار در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد پس از اعلام این آمار ۰.۳۴ درصد افت کرده است.

شرایط بازارهای مالی آمریکا در هفته های اخیر ثابت بوده است اما امروز بعد از اعلام این خبر تغییراتی را تجربه کرده است.

SPX بعد از افت اولیه قیمت در هنگام باز شدن، به ۴۱۳۰ دلار بازگشته است. ارزش طلا ۶ دلار به ازای هر اونس افزایش یافته و به ۱۷۳۵ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین هم در حال ادامه حرکت صعودی خود می باشد و قله های تاریخی جدیدی را یکی پس از دیگری و بالاتر از ۶۳۰۰۰ دلار ثبت می کند. از آنجا که بیت کوین یکی از گزینه های جایگزینی دلار به شمار می رود و فاقد اثر تورمی مشابه دلار است، زمانی که ارزش دلار افت می کند قیمت بیت کوین افزایش می یابد. سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در بیت کوین در واقع حاشیه امنی برای سرمایه هایشان در مقابل اثرات تورمی دلار ایجاد می کنند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:cryptobriefing
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *