ارزش هر بیت کوین بیش از ۲۰ اونس شمش طلا

ارزش هر بیت کوین بیش از 20 اونس شمش طلا است

با رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۰۰۰۰ دلار، ارزش آن از یک شمش طلا فراتر رفته است.

افزایش قیمت بیت کوین نشانه ای از ضعیف شدن ندارد و دیروز قیمت این ارز دیجیتال از ۲۰ اونس شمش طلا هم بالاتر رفت.

دیروز قیمت بیت کوین تا ۴۰۰۰۰ دلار افزایش یافت و این رالی نشانه ای از ضعف نشان نداده و در حال ادامه است. گروهی از افراد بیت کوین را به عنوان طلای دیجیتال می شناسند زیرا آن را به عنوان یک دارایی ارزشمند برای ذخیره ارزش به حساب می آورند. افزایش اخیر قیمت بیت کوین باعث شده ارزش آن از یک شمش طلای استاندارد ۲۰ اونسی بیشتر شود.

اکنون قیمت طلا حدودا ۱۹۱۲ دلار به ازای هر اونس است. با این حساب قیمت هر شمش ۲۰ اونسی طلا ۳۸۲۴۰ دلار می شود. قیمت بیت کوین هم اکنون در محدوده ۳۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

رالی ایجاد شده در بیت کوین به دلیل تمایل موسسات حقوقی به خرید بیت کوین نسبت به رالی های قبلی آن متفاوت است. خریداران حقوقی برخلاف سرمایه گذاران خرد تمایلی به کسب سود در کوتاه مدت ندارند و بیت کوین را با هدف نگهداری در طولانی مدت خریداری می نمایند. این نقش بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش را پررنگ تر کرده و باعث می شود بتوانیم آن را با طلا مقایسه کنیم.

مقایسه عملکرد طلا و بیت کوین

از نظر عملکرد، بیت کوین در ۱۲ ماه گذشته ۳۷۸ درصد افزایش قیمت داشته در حالی که طلا در مدت مشابه تنها ۲۱.۶ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

بیت کوین اکنون در حال ثبت قله های تاریخی جدید است  اما قیمت طلا بعد از رسیدن به سقف ۲۰۷۰ دلار در اونس در ششم آگوست ۲۰۲۰ دچار اصلاح ۷.۶ درصدی شده است.

برخی تحلیل گران معتقدند رقابت بیت کوین با طلا باعث جذب تقاضا برای بیت کوین و کاهش تقاضا برای طلا شده که در بلندمدت باعث عملکرد بهتر بیت کوین خواهد شد.

 

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *