ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
بیت کوین در 2020: روند پایدار و صعودی

چرا بیت کوین همچنان بالا می رود؟

دیشب بیت کوین در یک دوره سه ساعته ۶% افزایش قیمت داشت. بیت کوین با این افزایش می تواند سایر ارزهای دیجیتال اصلی از جمله دش ، ریپل، اتر، لایت کوین و اتر را همراه با خود بالا ببرد.

دقایق حساس بیت کوین

افزایش و سقوط های شدید در گذشته اکنون در ژانویه ۲۰۲۰ تبدیل به یک روند پایدار شده است.  استفاده از بیت کوین در مبادلات، بانک ها و سایر موسسات مالی نیز با شفافیت و به طور قانونی در حال گسترش است.

انجمن اقتصاد جهانی

هفته ی گذشته در اجلاس سالانه انجمن اقتصاد جهانی در شهر داووس سوئیس، بیت کوین، ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین به عنوان مهمان افتخاری حضور داشتند. با وجود تردیدهایی در مورد عدم تمرکز این ارزها، بسیاری از ثروتمندان حاضر در این اجلاس متوجه گسترش و غیرقابل توقف بودن آن شدند.

شایعات بیت کوین را بالا می برد

به نظر می رسد با آشفته تر شدن جهان محبوبیت بیت کوین افزایش می یابد و این ارز برخلاف بازارهای سنتی در این شرایط مانند دیواری مستحکم عمل می کند. در اواخر سال ۲۰۱۹ بالارفتن مداوم مبادلات سهام، نگرانی ها را درباره ایجاد بحران افزایش داد. در ژانویه رشد کند اقتصاد جهانی، چاپ زیاد پول بدون پشتوانه و بدهی های کلان در کشورهای توسعه یافته هم به این نگرانی ها افزوده شد.

بحران به عنوان کاتالیزور

آشفتگی سیاسی و بحران پیش آمده بین ایران و ایالات متحده که سه هفته پیش شروع شد به سقوط مبادلات جهانیانجامید.این اتفاق همچنین باعث سیل فرار سرمایه گذاران به سرمایه گذاری های امن مانند بیت کوین شد. این گرایش موجب افزایش شدید قیمت بیت کوین در ابتدای ژانویه شد. آخرین بحران پیش آمده در جهان ویروسکرونا است.  افزایش تعداد قربانیان کرونا باعث قرمز شدن تابلوی مبادلات سهام در سرتاسر جهان شده است. نگرانی درباره شیوع جهانی یک بیماری علاوه بر چین، بر فراتر از مرزهای این کشور اثر گذاشته و سرمایه گذاری های امن مانند بیت کوین را ارتقا داده است.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.