طبق یک تحقیق بیت کوینی ها سواد مالی پایینی دارند!

۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
طبق یک تحقیق بیت کوینی ها سواد مالی پایینی دارند!

روزنامه کانادایی گلوب اند میل گزارش جدید ارائه داده است. براساس این گزارش طبق یک مقاله تحقیقاتی جدید منتشر شده توسط بانک کانادا، سرمایه گذاران بیت کوین تمایل دارند سطح سواد مالی پایینی را نشان دهند.

در عین حال، کانادایی ‌های باهوش مالی و آگاهی بیشتر در مقایسه با عامه، کمتر به فکر سرمایه گذاری در بزرگترین ارز دیجیتال هستند.

در حالی که طرفداران بیت کوین‌ دانش عمیقی از بلاک چین و رمزارز دارند، با سوالات پایه سواد مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، بنابراین خود را در معرض خطرات مالی بزرگ‌تری قرار می‌دهند.

انتظار می رود، بانک های کانادا نیز دریافته اند که اکثر صاحبان بیت کوین مردانی با درآمد بالا در خانواده هستند.

اکثر بیت کوینی ‌ها ارز دیجیتال را به عنوان وسیله ‌ای برای سرمایه ‌گذاری می‌بینند. تنها اندکی از پاسخ‌ دهندگان به استفاده از آن در درجه اول به عنوان وسیله پرداخت فکر می‌کنند.

این یافته ها براساس نظرسنجی است

این یافته ‌ها بر اساس مجموعه‌ ای از نظرسنجی‌ هایی است که در بازه زمانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ انجام شده‌ اند. سال گذشته، کانادا اولین کشوری بود که صندوق قابل معامله مبتنی بر بیت ‌کوین را تأیید کرد. تحقیق این پیشرفت را در نظر نمی گیرد. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی را تجربه کردند.

با این حال، برخی از طرفداران BTC معتقدند که رمزارز می تواند کاتالیزوری برای افزایش سواد مالی باشد. زیرا آنها را وادار می کند منشا پول را کشف کنند. مطالعه دیگری که در ژوئن گذشته منتشر شد، ارتباط مثبتی بین سواد مالی و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پیدا کرده است.

ماه گذشته، وزارت خزانه داری ایالات متحده ابتکار آموزشی جدیدی را راه اندازی کرد. هدف آن افزایش آگاهی در مورد خطرات مرتبط با طبقه دارایی جدید است. در ژانویه، برنامه مشابهی توسط ستاره بسکتبال لبرون جیمز راه اندازی شد.

منبع:u.today
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *