ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تحرکات شدید در ماینینگ: افزایش 42 درصدی هش پاور بیت کوین تنها در 2 روز

سختی ماینینگ بیت کوین به کف پنج ماهه خود رسیده است. پس از تعطیلی ماینینگ بیت کوین در چین و و افت شدید هش ریت، سختی ماینینگ یک بار دیگر دچار تغییر شده است. در نتیجه این عوامل افت ۲۰ درصدی سختی ماینینگ تنها در یک ماه رخ داده است.

تاثیر منفی قانون جدید اعمال شده در پرجمعیت ترین کشور جهان در ماه می بازهم بر بازار ارز دیجیتال اثرگذار بود. برخی از استان های این کشور که تولید کربن بالایی داشتند و از برنامه های کلی کاهش کربن تبعیت نمی کردند اکنون مجبور به تعطیلی تاسیسات استخراج بیت کوین خود شده اند.

همزمان برخی از کشورهای دیگر از جمله کشورهای آمریکای شمالی در حال استفاده از فرصت ایجاد شده و جذب ماینرها با بهره بردن از انرژی های تجدید پذیر می باشند.

با تعطیلی تاسیسات واقع در چین و جابجایی ماینرها به مناطق دیگر، هش ریت بلاک چین بزرگترین ارز دیجیتال جهان دچار افت شدیدی شده است. این میزان از قله تاریخی خود در ماه می در ۱۸۰ میلیون تراهش بر ثانیه به ۱۳۶ میلیون تراهش بر ثانیه کاهش یافته که این افت ۲۵ درصدی را نشان می دهد.

در نتیجه شبکه بلاک چین بیت کوین خود را با این شرایط تطابق داده است. این تغییرات با توجه به تعداد ماینرهای فعال شبکه به صورت خودکار پس از هر ۲۰۱۶ بلاک (تقریبا دو هفته یک بار) رخ می دهد. در شرایط این چنینی که تعداد ماینرهای فعال کاهش یافته، سختی ماینینگ کمتر می شود تا ماینرها عملیات استخراج را ساده تر انجام دهند و پاداش بگیرند.

 

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:cryptopotato
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.