تحلیل بیت کوین ۲۱ دی ۹۹

تحلیل بیت کوین ۲۱ دی ۹۹

تحلیل بیت کوین 21 دی 99

چهار معیار زنجیره‌ای که اصلاح قیمت بیت کوین را فریاد می‌کشند.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • بر اساس چندین معیار زنجیره‌ای، افزایش قیمت بیت کوین ممکن است در آستانه پایان باشد.
  • بر اساس داده‌های تاریخی، BTC در حال نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خریداری شده است.
  • بدون توجه به این‌ها، ممکن است فرصتی برای یک صعود دیگر قبل از شروع اصلاح وجود داشته باشد.

قیمت بیت کوین از اواسط دسامبر سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰۰٪ پیشرفت کرده است. در حال حاضر، با معامله در ۴۰۸۰۰ دلار، به نظر می‌رسد که صعود گاوی متوقف شود زیرا سرمایه‌گذاران وارد FOMO  شده‌اند. صرف نظر از این، بررسی دقیق معیارهای زنجیره‌ای ارز رمزنگاری پیشگام نشان می‌دهد که این بازار در حال نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خریداری شده است.

قیمت بیت کوین در مجاورت قله بازار است

امتیاز MVRV Z یک معیار زنجیره‌ای است که با مقایسه آن با ارزش منصفانه مشخص می‌کند که آیا قیمت BTC بیش از حد ارزش گذاری شده است یا کمتر ارزش گذاری شده است. MVRV نسبت سرمایه بازار بیت کوین به ارزش بازار واقعی آن است. استفاده از امتیاز Z برای استاندارد سازی این معیار منجر به معیار MVRV Z  می‌شود.

امتیاز Z بالای هفت از نظر تاریخی نشان داده است که ارز رمزپایه شاخص بسیار ارزش بالایی دارد و احتمال برگشت آن زیاد است. در حال حاضر، این متریک زنجیره‌ای در حال نزدیک شدن به منطقه خطر است و این نکته را نشان می‌دهد که یک اصلاح شیب دار در حال انجام است.

معیار زنجیره‌ای MVRV Z بیت کوین

معیار زنجیره‌ای MVRV Z بیت کوین

لازم به ذکر است که در طول دوره‌های صعودی ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵، امتیاز Z بیت کوین در حالی که قیمت‌ها افزایش میافت، باند قرمز را شکافت. یک رفتار مشابه در بازار در جریان صعود ۲۰۱۷ رخ داد، با اصلاح یک ماه پس از شکسته شدن باند قرمز امتیاز Z.

نسبت سود خرج شده SOPR

یکی دیگر از معیارهای سنجش زنجیره‌ای است که به شما کمک می‌کند سود یا زیان دارندگان بیت کوین را شناسایی کنید، بنابراین فروش آن پیش بینی می‌شود. اگر معیار SOPR بیشتر از ۱ باشد، به این معنی است که دارندگان سود دارند. Adjusted SOPR با نادیده گرفتن همه خروجی‌ها در کمتر از یک ساعت، معیاری است که از SOPR گرفته شده است.

افزایش در aSOPR نشان می‌دهد که دارندگان سود دارند. با این حال، با یک بررسی دقیق‌تر مشخص می‌شود که aSOPR از اواخر سپتامبر تنظیم نشده است. از اواخر سپتامبر ۲۰۱۷ یک افزایش مشابه در aSOPR  مشاهده شد که پس از سه ماه منجر به رالی شد.

معیار زنجیره‌ای Adjusted SOPR

معیار زنجیره‌ای Adjusted SOPR

Liquid Supply Change

معیاری است که تصویری از جریان BTC به و از دارندگان لیکویید را ترسیم می‌کند. دارندگان لیکویید، به زبان ساده آدرس‌هایی را نشان می‌دهند که تمایل دارند بیت کوین را برای مدت طولانی نگه دارند. بر اساس این معیار، هنگامی که نشانه‌ها به سمت دارندگان قوی در حال جریان هستند، هیستوگرام قرمز افزایش می‌یابد. برعکس، اوج گرفتن هیستوگرام‌های سبز یا عقب نشینی هیستوگرام‌های قرمز نشانگر تغییر مسیر صعودی بوده است.

هیستوگرام‌های قرمز علائم فرسودگی را در زمان فشار نشان می‌دهند، که نشان می‌دهد یک معکوس زوند برای ارز رمزنگاری شده برتر در حال انجام است. در سال ۲۰۱۷، یک افزایش مشابه در BTC به سمت دارندگان لیکویید اتفاق افتاد، و پس از آن پایان چرخه صعودی و آغاز یک دوره اصلاح شد.

معیار زنجیره‌ای Liquid Supply Change بیت کوین

معیار زنجیره‌ای Liquid Supply Change بیت کوین

واگرایی میانگین متحرک

شاخص تکنیکالی است که برای شناسایی روند کلی دارایی استفاده می‌شود. از آنجا که این شاخص شامل میانگین متحرک با طول‌های مختلف است، تقاطع ها به تشخیص تغییر جهت دارایی کمک می‌کنند. همچنین مشاهده واگرایی بین قیمت و شاخص، به پیش بینی حرکت قیمت کمک می‌کند.

LMACD  هر دو میانگین متحرک را ثبت می‌کند تا درک قابل اطمینان‌تر و جامع‌تری از روند کلی بلند مدت یک دارایی داشته باشد. در این حالت، LMACD  شاخص قابل اعتمادی برای شناسایی قله در روندهای بیت کوین بوده است. خط روند اتصال قله‌های LMACD از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد که ممکن است به زودی یک تغییر صورت گیرد.

واگرایی میانگین متحرک

واگرایی میانگین متحرک

نتیجه گیری

در تحلیل بیت کوین به نظر می‌رسد چندین معیار زنجیره‌ای و معیارهای تکنیکال حاکی از آن هستند که قیمت بیت کوین به یک افت شدید منتهی می‌شود. از آنجا که برخی از شاخص‌ها هنوز به سرزمین خرید بیش از حد یا ارزش بیش از حد نرسیده‌اند، ممکن است این اصلاحی مدتی طول بکشد.

به گزارش میهن سیگنال، پیتر برندت، پیشکسوت تجارت معتقد است که قیمت بیت کوین می‌تواند قبل از اینکه یک اصلاح اساسی داشته باشد، به ۵۰۰۰۰ دلار برسد. اما با توجه به شیب رالی اخیر، تحلیلگر تکنیکال پیشنهاد می‌کند که زمان مناسبی برای خرید BTC نیست.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =