تحلیل بیت کوین ۲۲ دی ۹۹

تحلیل بیت کوین ۲۲ دی ۹۹

تحلیل بیت کوین 22 دی 99

اقدام وحشیانه بیت کوین باعث ۱ میلیارد دلار لیکویید شد، به همین دلیل شدت فشار فروش افزایش می‌یابد، و احتمالا قیمت تا ۳۰،۰۰۰ دلار افت می‌کند.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • لیکویید شدن BTC با پایین آمدن قیمت از سطح ۴۰،۰۰۰ دلار به پایین‌ترین سطح ۳۳،۳۴۴ دلار در روز افزایش می‌یابد.
  • اگر کندل روزانه بیت کوین بالای ۳۵۰۰۰ دلار بسته شود، ممکن است روند صعودی را از سر بگیرد.
  • کاهش تا ۳۰۰۰۰ دلار و ۲۷،۵۰۰ دلار دور از ذهن نیست زیرا BTC هنوز کمترین قیمت محلی را پیدا نکرده است.

بیت کوین در بازار گاوی بسیار بی‌ثبات بوده است. از این رو، لیکویید شدن‌های گسترده در آخر هفته اتفاق افتاد. قیمت از بالاترین سطح نزدیک به ۴۲،۰۰۰ دلار سقوط کرد و هنوز حمایت چشمگیری را تایید نکرده است. در همان زمان، این سقوط باعث افزایش سرسام آور لیکویید در Bitfinex  و سایر سیستم عامل‌های معاملات شد.

با کاهش قیمت تا ۳۲،۰۰۰ دلار، لیکویید شدن در BTC افزایش می‌یابد

بر اساس  bybt، یک سیستم ردیابی قیمت ارزهای رمزنگاری شده، طی ۲۴ ساعت گذشته، نزدیک به ۲۳۴۰۰۰ معامله‌گر لیکویید شده‌اند. به طرز جالب توجهی، بزرگ‌ترین حکم لیکویید در BitMEX BTC  با ارزش ۱۰ میلیون دلار اتفاق افتاد. Binance در تعداد لیکویید شدگان بیت کوین با ۶۳۲ میلیون دلار در حال حاضر و پس از آن Huobi با ۳۷۸ میلیون دلار پیشرو هستند.

نمودار ردیابی قیمت بیت کوین در صرافی‌های مختلف

نمودار ردیابی قیمت بیت کوین در صرافی‌های مختلف

BTC برای پیدا کردن کف مدت کوتاه تلاش می‌کند

سقوط قیمت بیت کوین از سطح قله ۴۰،۰۰۰ دلار، بسیاری از معامله‌گران را غافل کرد. موقعیت‌های عظیم BTC در کمترین قیمت روزانه ۳۳۳۴۴ دلار، لیکویید شده‌اند. در حال حاضر، ارز رمزپایه برجسته اصلاح شده است و در حدود بالای ۳۵۰۰۰ دلار نگهداری می‌شود. با این حال، مشخص نیست که کف در این قیمت وجود دارد یا خیر.

از منظر تکنیکال، بسته شدن کندل ۴ ساعته تعیین می‌کند که BTC چه جهتی خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر حمایت بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ ساده ایجاد شود، BTC ممکن است برای یک حرکت دیگر تا ۳۸۰۰۰ دلار و حتی بالاتر از ۴۰۰۰۰ دلار آماده شود.

از طرف دیگر، باقی ماندن قیمت بالاتر از ۳۵،۰۰۰ دلار نیز قیمت را در دست گاوها حفظ می‌کند و شاید بخاطر عبور BTC از  ۴۰،۰۰۰ دلار، خواستار سفارش خرید بیشتر شوند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 4 ساعته بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته بیت کوین

حمایت‌ها در روند نزولی

برخی از تحلیل‌گران بر این باورند که خیلی زود است که بفهمیم بیت کوین به کف کوتاه مدت برای ایجاد حمایت رسیده است یا خیر. باقی ماندن بیت کوین بالای ۳۵۰۰۰ دلار یک سیگنال صعودی مهم است. از طرف دیگر، حمایت روزانه به ترتیب ۳۲۵۰۰، ۳۰۰۰۰ دلار و ۲۷۵۰۰ دلار هستند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه

یک سیگنال فروش در نمودار روزانه که توسط شاخص TD Sequential ارائه شده است نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است در کوتاه مدت افزایش یابد. سیگنال فروش به صورت کندل نه سبز رنگ پیش‌بینی می‌شود که اصلاح کندل‌های سه روزه تا چهار روزه را پیش‌بینی می‌کند.

معاملات دو کندل قرمز زیر یک کندل قرمز قبلی می‌تواند به عنوان تأیید افت باشد، همان‌طور که کاردانو کاهش بیشتری داشته است.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه

لازم به ذکر است در تحلیل بیت کوین که کندل سنجاقک روی نمودار ساعتی در قیمت ۳۹۰۰۰ دلار باطل شد. BTC زیر ۳۴۰۰۰ دلار شیرجه رفت و تقریباً ۳۳۳۳۳ دلار را لمس کرد. در حال حاضر، باقی ماندن بالاتر از ۳۶،۰۰۰ دلار و ۲۰۰ SMA در نمودار ۱ ساعته ممکن است BTC را از سقوط بیشتر نجات دهد و شاید شروع روند معکوس، قیمت را به  ۴۰،۰۰۰ دلار برساند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 1 ساعته

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۱ ساعته

ممکن است بیت کوین در روند نزولی قرار داشته باشد، از این رو امکان لمس مجدد مناطق حمایت در ۳۲۵۰۰، ۳۰،۰۰۰ و ۲۷،۵۰۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد. بسته شدن روزانه زیر ۳۵۰۰۰ دلار مهم و ۲۰۰ SMA احتمالاً خواستار سفارش‌های فروش بیشتر است و احتمال سقوط قیمت را افزایش می‌دهد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =