تحلیل بیت کوین ۲۹ مهر ۹۹

تحلیل بیت کوین ۲۹ مهر ۹۹

تحلیل بیت کوین 29 مهر 99

شکست ۳٪ اخیر بیت کوین می‌تواند آغاز راه صعودی باشد.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • در حال حاضر BTC پس از رشد قابل توجه ۳ درصدی قیمت در شش ساعت گذشته در ۱۱۷۴۲ دلار معامله می‌شود.
  • چندین معیار زنجیره‌ای برای ارز رمزپایه شاخص به صعودی تبدیل شده‌اند.

BTC پس از حرکت صعودی هفته گذشته به ارزش بازار ۲۱۷ میلیارد دلار رسیده است. این دارایی دیجیتال پس از رسیدن به قیمت کف ۱۰۲۴۹ دلار در ۲۴ سپتامبر، بیش از ۲۷ میلیارد دلار سرمایه بازار را به دست آورده است.

پتانسیل صعود بیت کوین تا ۱۳۰۰۰ دلار

در شش ساعت گذشته، قیمت بیت کوین بیش از ۳ درصد از پایین‌ترین سطح ۱۱۴۷۶ دلار به اوج ۱۱۸۳۴ دلار افزایش یافته است. به نظر می‌رسد که ارز رمزنگاری شده پرچم‌دار در حال شکستن برخی از ارتباطات خود با بازار سهام است زیرا شاخص‌های مهمی مانند SP500 در واقع پایین هستند، و نه صعودی.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 4 ساعته بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته بیت کوین

BTC موفق شد ۵۰ SMA را در ۱۶ اکتبر به سطح حمایت تبدیل کند و از آن زمان تاکنون حمایت خوبی داشته است. MACD پس از آخرین افزایش قیمت، صعودی باقی مانده و به صعود خود ادامه می‌دهد. هدف بعدی قیمت BTC سطح مقاومت روانی ۱۲۰۰۰ دلار خواهد بود.

معیارهای زنجیره‌ای

با این حال، با نگاهی به نمودار ورود و خروج پول برای قیمت، می‌توان دریافت که مقاومت بسیار کمی در برابر صعود نسبت به حمایت وجود دارد. در حقیقت، به نظر می‌رسد که بیت کوین می‌تواند به راحتی و بدون مواجهه با مقاومت زیادی در راه، تا ۱۳۵۰۰ دلار کار کند.

علاوه بر این، داده‌های ارائه شده توسط  Cryptoquant نشان می‌دهد تعداد ارزهایی که از صرافی‌ها خارج می‌شوند بیشتر از ارزهای وارد شده است. این نشانگر آن است که سرمایه‌گذاران به دنبال فروش BTC خود نیستند بلکه بیشتر نگهداری می‌کنند.

نمودار توزیع دارندگان

نمودار توزیع دارندگان

بعلاوه، تعداد نهنگ‌هایی که حداقل ۱۰۰ BTC را در اختیار داشتند به بالاترین سطح ۶ ماهه یعنی ۱۶۱۵۹ رسید. نمودار ارائه شده توسط Glassnode یک جهش گسترده در چند روز گذشته را نشان می‌دهد، این بدان معنی است که نهنگ‌ها با توجه به احتمال بالقوه شکستن ۱۳۰۰۰ دلار، بیت کوین را به طور فعال خریداری می‌کنند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه بیت کوین

با این وجود، گاوها هنوز در مسیر صعود با چندین سطح مقاومت روبرو هستند. نقطه بحرانی تعیین شده در ۱۱۹۳۰ دلار در اول سپتامبر مهم‌ترین در کوتاه مدت است. برگشت از این سطح می‌تواند به سرعت شانس خرس‌ها را تغییر دهد زیرا سطح حمایتی زیادی نیز در مسیر نزولی وجود ندارد.

تعداد آدرس‌های جدید روزانه

تعداد آدرس‌های جدید روزانه

علاوه بر این، به نظر می‌رسد تعداد آدرس‌های جدیدی که به شبکه می‌پیوندند در هفته گذشته ۷ درصد کاهش یافته است. به همین ترتیب، آدرس‌های فعال نیز در یک روند نزولی قرار دارند، حدود ۷/۸ درصد در هفت روز گذشته. این معیار به نفع خرس‌ها است، که باعث لمس مجدد ۱۱۰۰۰ دلار و برگشت از ۱۱۹۳۰ دلار می‌شود.

سطوح مهم

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد، چندین معیار زنجیره‌ای به نفع گاوها تغییر کرده است و برای اولین بار از ۲ سپتامبر قیمت را به بالای ۱۱۷۵۰ دلار رسانده‌اند. هدف بعدی قیمت بیت کوین سطح مقاومت روانی ۱۲۰۰۰ دلار و پس از آن ۱۳۰۰۰ دلار است.

از طرف نزولی، بیت کوین از ۱۲۰۰۰ دلار و احتمالاً از ۱۱۹۳۰ دلار، سطح مقاومت در ۱ سپتامبر، در معرض برگشت دیگری است. هدف قیمت برای خرس‌ها ۱۱۰۰۰ دلار است، یک سطح روانشناختی با ۱۰۰ SMA در نمودار روزانه.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سیزده =