تحلیل هفتگی بیت کوین ۸ آذر ۹۹

تحلیل هفتگی بیت کوین ۸ آذر ۹۹

تحلیل هفتگی بیت کوین 8 آذر 99

گاوهای بیت کوین برای یک هفته نوسان شدید دیگر آماده می‌شوند زیرا روند نزولی تمام نشده است.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • بیت کوین در نزول خود از بلندترین قله زمان خود متوقف شد و با سودآوری به زیر ۱۷۰۰۰ دلار رسید.
  • چندین عامل اصلی ممکن است به عنوان محرکی برای تصحیح روند نزولی عمل کرده باشند.
  • بیت کوین ممکن است روند نزولی را با وجود دیدگاه‌های مثبت بلند مدت افزایش دهد.

بیت کوین یک هفته نوسان شدید را پشت سر گذاشته است. ارز دیجیتال پیشگام به بالاترین قیمت خود در چندین سال گذشته یعنی ۱۹۵۰۰ دلار رسید و در روز چهارشنبه واقعاً به بالاترین حد خود رسید. دنیای ارزهای رمزنگاری شده در انتظار رکورد جدید، نفس خود را حفظ کرد، اما بازار از رسیدن به امیدها و آرزوها کوتاه آمد. در زمان نوشتن مقاله، BTC/USD  در حال تغییر قیمت در حدود ۱۷۰۰۰ دلار است، که عمدتا روز به روز بدون تغییر است و هفته به هفته تقریبا ۳ درصد کاهش دارد.

از ابتدای ماه نوامبر، قیمت BTC تقریبا ۳۵۰۰ دلار افزایش یافته است. حتی با وجود عقب نشینی، نوامبر ۲۰۲۰ ممکن است به عنوان یکی از قوی‌ترین ماه‌های صعودی وارد تاریخ بیت کوین شود.

معامله‌گران لورج، سوخت را به شعله اضافه می‌کنند

روز پنجشنبه BTC از ۱۹۵۰۰ دلار به ۱۶۲۰۰ دلار کاهش یافت و با نزدیک شدن به بالاترین قیمت زمان، باعث لیکویید شدن‌های عظیم برای معامله‌گرانی که در انتظار صعود بیشتر بودند شد.

طبق گزارش  ByBit، با شروع اصلاح، طی چند ساعت نزدیک به ۲ میلیارد دلار از بین رفت.

حجم سزمایه از بین رفته به دلیل لیکویید شدن

حجم سزمایه از بین رفته به دلیل لیکویید شدن

معاملات خرید برای معامله‌گران مارجین بسیار پرهزینه شد زیرا نرخ تأمین مالی در چند روز گذشته به دلیل بالارفتن شدید قیمت به بالاترین نرخ چند ماهه یعنی ۰.۰۹۸٪ رسید. نرخ تأمین، هزینه‌ای است که معامله‌گران مارجین برای داشتن موقعیت‌های لانگ (خرید) در بازار آتی دائمی باید بپردازند. که هر هشت ساعت تصمیم‌گیری و پرداخت می‌شود. پس از اصلاح شدید قیمت BTC، به ۰.۰۲٪ کاهش یافت.

معامله‌گران دلایلی برای ثبت سود خود یافتند

بازارهای مالی در بیشتر موارد احساسات را هدایت می‌کنند. در برخی دوره‌ها، معامله‌گران نیمه پر لیوان را می‌بینند و فقط اخبار مثبت را فیلتر می‌کنند و قیمت را به بالاترین حد می‌رسانند. در سایر مواقع آنها دوباره روی اطلاعات منفی و تغییرات روند تمرکز می‌کنند.

این اتفاقی بود که در این هفته افتاد. عوامل فاندامنتال نزولی بیشتر شدند و به حد بحرانی رسیدند و باعث اصلاح شدند. در زیر چند عاملی آورده شده است که ممکن است بازرگانان را مجبور به برداشت سود، قبل از ثبت تاریخی کند.

معامله‌گران صرافی OKEx سقوط بازار را تشدید کردند

صرافی ارز دیجیتال چینی از ۲۶ نوامبر برداشت‌های زیادی داشت. معامله‌گران این سیستم عامل مجبور بودند بیش از یک ماه صبر کنند تا دوباره به دارایی‌های خود دسترسی پیدا کنند. به طور طبیعی، این حتی باعث خروج گسترده BTC از OKEx شد. از آنجایی که بیت کوین در آن زمان معاملات خود را آغاز کرده بود، برخی از معامله‌گران عجله کردند تا دارایی‌های خود را برداشت کنند و فشار فروش را افزایش دادند.

این پیشرفت تعجب آور نبود. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، کارشناسان صنعت ارزهای رمزپایه در مورد تقاضاهای بالقوه نوسانات بازار در میان درخواست‌های گسترده برداشت از OKEx هشدار داده بودند.

دولت ترامپ در حال خروج، یک شگفتی ناخوشایند را آماده می‌کند

وزیر خزانه داری آمریکا ممکن است در حال تهیه قانونی باشد که مستقیماً بر دارندگان ارزهای رمزپایه تأثیر بگذارد. برایان آرمسترانگ، رئیس بزرگ‌ترین صرافی ارز رمزنگاری مستقر در ایالات متحده، خاطرنشان کرد که دولت ترامپ ممکن است از موسسات مالی بخواهد صاحبان کیف پول‌های ارز دیجیتال، دارایی خود را تأیید کنند.

آرمسترانگ معتقد است که این حرکت ممکن است موارد استفاده بی‌شماری را برای دارایی‌های دیجیتال تضعیف کند و صنعت را به سمت سیستم عامل های غیرقانونی سوق دهد.

شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهد که بدترین اتفاق تمام نشده است

در همین حال، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که BTC با نزدیک شدن به ۱۸۰۰۰ دلار ممکن است با مقاومت سختی روبرو شود. IOMAP نشان می‌دهد که تقریباً ۷۰۰۰۰۰ آدرس قبلاً بیش از ۵۰۰۰۰۰ BTC را بین ۱۷۵۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار خریداری کرده بودند. قابل توجه است که این دیوار مقاومت تا ۱۹۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد. فقط یک حرکت پایدار در بالای این منطقه، سناریوی نزولی را باطل کرده و روند صعودی را به مسیر درست خود بازمی‌گرداند.

IOMAP

IOMAP

از طرف دیگر، در تحلیل بیت کوین به نظر می‌رسد که در روند نزولی مناطق حمایتی کمتری وجود داشته باشد. یک مانع کوچک در پایین‌ترین سطح اخیر در ۱۶۲۰۰ دلار قرار دارد. اگر تسلیم شود و سفارشات فروش همچنان رو به انباشته شدن باشند، BTC  ممکن است با حمایت کم در راه نزولی، به سرعت به سمت ۱۵۰۰۰ دلار عقب نشینی کند.

در نمودارهای بلند مدت، شاخص TD Sequential یک سیگنال فروش در نمودار هفتگی به شکل یک کندل نه سبز ارائه می‌دهد. نمودار ماهانه همچنین شامل یک کندل هشت سبز است که ممکن است در کمتر از یک هفته به سیگنال فروش تبدیل شود.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار هفتگی و ماهانه بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار هفتگی و ماهانه بیت کوین

نتیجه گیری

در صورت تأیید این سیگنال‌های نزولی، اولین هدف در نمودار هفتگی ۱۳۵۰۰ دلار است که در سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی برای حرکت صعودی از پایین‌ترین سطح مارس ۲۰۲۰ به بالاترین قیمت است. ۱۳۲۰۰ دلار در سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی برای حرکت صعودی که از دسامبر ۲۰۱۸ دنبال می‌شود، قرار دارد که در نمودار ماهانه قابل مشاهده است.

پیش‌بینی‌های کارشناسان

پیش‌بینی‌های کارشناسان

نمودار تحلیلی بالا نشان می‌دهد، انتظارات نزولی از بازه‌های زمانی ماهانه و سه‌ماهه، نسبت به هفته گذشته اندکی خنثی شده است. کارشناسان فقط به صورت هفتگی صعودی باقی می‌مانند. قابل توجه است، پیش‌بینی قیمت نشان می‌دهد که شرکت کنندگان به طور فصلی سه ماهه در کاهش بیت کوین زیر ۱۷۰۰۰ دلار شرط می‌بندند.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =