تحلیل بیت کوین ۹ آذر ۹۹

تحلیل بیت کوین ۹ آذر ۹۹

تحلیل بیت کوین 9 آذر 99

بیت کوین ۵٪ صعود کرد، ولی مقاومت ۱۸۲۰۰ دلار می‌تواند باعث برگشت روند صعودی شود.

قیمت بیت کوین از منطقه حمایت ۱۶۲۰۰ دلار افزایش جدیدی را آغاز کرد. بیت کوین ۵٪ افزایش دارد و بالاتر از ۱۷۵۰۰ دلار معامله می‌شود، اما با مقاومت عمده ۱۸۰۰۰ و ۱۸۲۰۰ دلار مواجه است.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • BTC یک حرکت صعودی تازه را از سطح ۱۷۰۰۰ و ۱۷۲۰۰ دلار شروع کرد.
  • اکنون قیمت بالاتر از مقاومت ۱۷۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساده معامله شده است.
  • در نمودار ۴ ساعته BTC/USD قیمت در بالای مثلث متقارن با مقاومت نزدیک به ۱۷۲۰۰ دلار شکسته شد.
  • مقررات احتمالی خزانه‌داری ایالات متحده در مورد کیف پول‌های احراز هویت نشده همچنان نگران کننده است.

بیت کوین پس از FUD چین سقوط کرد، ولی انتشار داده نشد.

قیمت BTC در اوج تحولات منفی در ۴۸ ساعت گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافت. به طور عمده، سه عامل اساسی وجود داشت که احتمالاً در کاهش قیمت BTC نقش داشتند.

یکی از عوامل اصلی این بود که پلیس چین ۴.۲ میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده در یک عملیات کلاهبرداری کشف و ضبط کرد. گزارشات دیگر شامل وجوه ثبت نشده OKEx و خزانه داری ایالات متحده برای احراز هویت کیف پول‌های رمزنگاری خود میزبان بود.

اما، دیوید پوئل، تحلیلگر بازار بیت کوین، گفت که بیت کوین ضبط شده توسط پلیس چین احتمالاً قبلاً فروخته شده است. اگر BTC قبلاً فروخته شده باشد، در آینده فشار فروش اضافی بر BTC وارد نمی‌کند.

گزارش شده در میان مدت، خزانه داری ایالات متحده تنظیم مقررات کیف پول‌های رمزنگاری خود میزبان را همچنان نگران کننده نگه می‌دارد. مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ در تاریخ ۲۶ نوامبر نیز نگرانی خود را از این تصمیمات ابراز کرد.

اگر این مقررات عملی شود، آرمسترانگ خاطرنشان کرد که ممکن است برای تأیید هویت کیف پول‌های خود میزبان، به صرافی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک کیف پول خود میزبان بخواهد بودجه را به صرافی بفرستد، صرافی باید هویت صاحب کیف پول را ثبت کند.

قیمت BTC به طور مداوم در حال افزایش است

در هفته گذشته، بیت کوین شاهد یک کاهش نزولی شدید در زیر ۱۸۰۰۰ و ۱۷۲۰۰ دلار بود. جفت ارز BTC/USD حتی حمایت ۱۶۸۰۰ دلاری و میانگین متحرک ۱۰۰ ساده (۴ ساعت) را به پایین شکست.

قبل از تشکیل حمایت تا ۱۶۲۱۹ دلار معامله شد. پس از آن افزایش تازه بالاتر از مقاومت ۱۶۵۰۰ و ۱۶۸۰۰ دلاری آغاز شد. قیمت BTC مقاومت ۱۷۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساده (۴ ساعت) را برای حرکت به یک منطقه مثبت شکست.

همچنین در تحلیل بیت کوین می‌بینیم، در نمودار ۴ ساعته در بالای مثلث متقارن با مقاومت نزدیک به ۱۷۲۰۰ دلار شکسته شد. این جفت ارز اکنون در حال لمس سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی از حرکت نزولی از نوسان ۱۹۵۰۰ دلار به پایین نوسان ۱۶۲۲۰ دلار است.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 4 ساعته بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته بیت کوین

شکست واضح بالاتر از سطح ۱۷۸۵۰ دلار و ۱۸۰۰۰ دلار قیمت را به سمت منطقه مقاومت اصلی ۱۸۲۵۰ دلار سوق داده است. این قیمت نزدیک سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی است.

یک شکست موفقیت آمیز بالاتر از سطح ۱۸۲۵۰ و ۱۸۴۰۰ دلار برای افزایش مجدد به سطح ۱۹۰۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار در آینده لازم است.

احتمال افت بیشتر

اگر بیت کوین نتواند سطح مقاومت  ۱۸۲۵۰ دلاری را بشکند، می‌تواند روند نزولی جدیدی را شروع کند. حمایت اولیه نزدیک به سطح ۱۷۵۰۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ است.

اولین حمایت عمده در سطح ۱۷۴۰۰ دلار است. شکست نزولی زیر سطح ۱۷۴۰۰ دلار می‌تواند قیمت را به سطح حمایت اصلی ۱۶۸۰۰ دلار برساند. با ضررهای بیشتر ممکن است به پایین‌ترین سطح خود در زیر ۱۶۲۰۰ دلار برسد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =