تحلیل بیت کوین ۱۳ آذر ۹۹

تحلیل بیت کوین ۱۳ آذر ۹۹

تحلیل بیت کوین 13 آذر 99

بیت کوین برای اولین بار از ماه جولای در حال ایجاد فلش سیگنال خرید است.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • طبق Hash Ribbon، در معیارهای زنجیره‌ای، BTC در قله یک رالی دیگر است.
  • ریبون هش نشان می‌دهد که چه زمانی کاپیتولاسیون ماینرها در حال پایان است.

بیت کوین پس از آنکه تحت فشار فروش عظیم زیر ۱۹۵۰۰ دلار قرار گرفت، شتاب روند صعودی را کاهش داده است. ارز رمزنگاری شده پرچم‌دار در حدود ۱۹۰۰۰ دلار معامله شد، و منتظر آخرین مرحله برای رسیدن به بالاترین قیمت در بالاتر از  ۲۰۰۰۰ دلار است. در همین حال، شاخص زنجیره‌ای Glassnode’s Hash Ribbon تقریباً از ماه جولای سیگنال خرید ارائه می‌دهد.

ریبون هش بیت کوین به شدت صعودی است

Hash Ribbon، یک شاخص زنجیره‌ای است که توسط چارلز ادواردز تهیه شده و توسط Glassnode  ارائه شده است، نشان می‌دهد که ارز رمزنگاری پرچم‌دار در طی کپیتولاسیون ماینر تمایل به پایین رفتن دارد. به عبارت دیگر، این زمانی است که بیت کوین نسبت به هزینه استخراج بیش از حد گران می‌شود.

Glassnode  توضیح می‌دهد که کاپیتولاسیون ماینر وقتی میانگین متحرک ۳۰ روزه از نرخ هش از میانگین متحرک ۶۰ روزه عبور می کند، پایان می‌یابد (نمودار زیر را برای تغییر از نواحی قرمز روشن به قرمز تیره مشاهده کنید).

بلافاصله پس از وقوع تغییر، حرکت قیمت BTC از منفی به مثبت تغییر می‌کند. این شاخص پس از تغییر از قرمز تیره به سفید، فرصت خرید قابل توجهی را نشان می‌دهد.

نمودار ریبون هش بیت کوین

نمودار ریبون هش بیت کوین

همانطور که در بالا ذکر شد، سیگنال خرید زمانی که MA 30 روزه از MA 60 روزه عبور می‌کند، نزدیک می‌شود. نمودار زیر این حرکت قریب الوقوع و همچنین تغییر از قرمز روشن به سفید را برجسته می‌کند. به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاران باید برای احتکار احتمالی بیت کوین آماده شوند، شاید در سطح قابل توجهی بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار.

نمودار ریبون هش

نمودار ریبون هش

نمودار IOMAP با آشکار کردن عدم وجود مقاومت قابل توجه بالاتر از ۲۰۰۰۰ دلار، به چشم انداز صعودی اعتبار می‌بخشد. قوی‌ترین مقاومت از ۱۹۲۷۲ دلار تا ۱۹،۳۱۰ دلار است. در اینجا، ۳۱۱ آدرس قبلاً تقریباً ۲۷۰۰ BTC خریداری کرده بودند.

IOMAP

IOMAP

در طرف مقابل، حمایت گسترده‌ای از ارز رمزنگاری شده برتر ایجاد شده است. بنابراین تردید وجود دارد که ضررهای گسترده در کوتاه مدت به تصویر کشیده شود. در حال حاضر، مهم‌ترین منطقه تراکم خریدار بین ۱۸۵۵۸  و ۱۹۱۱۸ دلار است. در اینجا، ۱.۴ میلیون آدرس قبلاً تقریباً ۷۹۲،۰۰۰ BTC خریداری کرده بودند.

تحلیل تکنیکال

شایان ذکر است که تحلیل کوتاه مدت BTC/USD یک تصویر تکنیکال نزولی را نشان می‌دهد. اگر BTC  کندل روزانه را پایین‌تر حمایت و سطح بحرانی ۱۹۰۰۰ دلار ببندد، چشم انداز صعودی باطل خواهد شد.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 4 ساعته بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته بیت کوین

تحلیل بیت کوین نشان می‌دهد، یک واگرایی نزولی در شاخص مقاومت نسبی و قیمت شکل گرفته است که نشان می‌دهد فشار خرید در حال کاهش است. واگرایی‌های نزولی زمانی ایجاد می‌شوند که RSI  الگوی قله پایین‌تر را حفظ کند در حالی که قیمت الگوی کف بالاتر را ایجاد می‌کند.

با کاهش حرکت صعودی، خرس‌ها کنترل بیشتری بر قیمت BTC دارند، که در نهایت ممکن است بیت کوین را به ترتیب به ۱۸۰۰۰ و ۱۶۰۰۰ دلار برساند.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =