تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۹۹

تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۹۹

تحلیل بیت کوین 28 شهریور 99

روند صعودی بیت کوین تا ۱۲۰۰۰ دلار به دلیل تأخیر در تثبیت قیمت، به خطر افتاد.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • قیمت بیت کوین در اواسط هفته به ۱۱۱۰۰ دلار رسید و بعد از آن تا ۱۱۰۰۰ دلار کاهش یافت.
  • به نظر می‌رسد گاوهایBTC قبل از اینکه بتوانند قیمت را به ۱۲۰۰۰ دلار برسانند، برای تثبیت تصمیم می‌گیرند.
  • برخی از نهنگ‌های بیت کوین هنوز شک دارند که قیمت به زودی به ۱۲۰۰۰ دلار برسد، که این فشار فروش را توضیح می‌دهد.

بیت کوین در این هفته برای رسیدن به ۱۲۰۰۰ دلار تلاش کرد اما با مقاومت ۱۱۱۰۰ دلار روبرو شد. تلاش برای حفظ سود بیش از ۱۱۰۰۰ دلار انجام شد، اما با کاهش فشار خرید، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال کاهش یافت. BTC زیر ۱۱۰۰۰ دلار عقب نشینی کرد و در حال حاضر بالاتر از حمایت کوتاه مدت ۱۰۹۰۰ دلار است.

حزکت قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت

حزکت قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت

الگوی گوه صعودی

تحلیل بیت کوین در نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی گوه صعودی را برجسته می‌کند. یک گوه، حرکت صعودی یک دارایی را برای مدتی نشان می‌دهد. با همگرایی خطوط روند، آنها به معامله‌گر هشدار می‌دهند که تغییر قیمت و شکست در بازار وجود دارد. توجه داشته باشید، شکست‌ها می‌توانند بالا یا پایین باشند، اما گوه صعودی نشان دهنده برگشت از روند صعودی است.

الگوی گوه صعودی در نمودار 4 ساعته

الگوی گوه صعودی در نمودار ۴ ساعته

در این حالت، الگوی گوه‌ای که در محدوده ۴ ساعته تشکیل شده است نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند خود را به سطح ۱۰۰۰۰ دلار برساند یا بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار خود را حفظ کند، همانطور که قبلا بحث شد. با این حال، معامله‌گران باید قبل از شروع روند نزولی بالقوه بیت کوین، منتظر تایید شکست باشند.

BTC هم از میانگین متحرک ۱۰۰ EMA  و هم از ۵۰EMA  به دنبال حمایت است. از دیگر سطوح حمایتی بیت کوین می‌توان به ۱۱۸۰۰ دلار، ۱۱۴۰۰ دلار و ۱۱۲۰۰ دلاری قبل از سقوط پایانی به ۱۰۰۰۰ دلار اشاره کرد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد بیت کوین برای تثبیت در محدوده ۱۰۸۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار در حال نوسان است. شاخص مقاومت نسبی RSI با تأکید بر روند وارونه در سطح ۶۴ قرار دارد.

شاخص بولینگر باند در نمودار ۱ ساعته

شاخص بولینگر باند در نمودار ۱ ساعته

همانطور که قبلاً ذکر شد، به نظر می‌رسد تحلیل کوتاه‌مدت با استفاده از بولینگر باند آغاز ادغام را تأیید می‌کند. قیمت BTC در بالای لایه میانی در ۱۰۸۹۰ دلار قراردارد. اگر قیمت به زیر لایه میانی برسد، می‌توان انتظار داشت که بیت کوین باند پایین را با قیمت ۱۰۸۰۰ دلار دوباره لمس کند. علاوه بر این، RSI  در بازه کوتاه‌مدت حاکی از آن است که اقدام قیمت‌های جانبی در آینده اولویت خواهد داشت.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

با توجه به معیار IOMAP که توسط IntoTheBlock ارائه شده است، بعید است که ارز دیجیتال پیشرو به دلیل حمایت گسترده‌ای که در محدوده ۱۰۵۸۲ تا ۱۰۸۹۱ دلار داده شده، یک حرکت شدید رو به پایین را انجام دهد. توجه داشته باشید که قبلاً ۱.۲۵ میلیون آدرس ۷۶۸،۴۶۰ BTC را در این منطقه خریداری کرده بودند.

تحلیل نمودار داده‌های زنجیره‌ای

تحلیل نمودار داده‌های زنجیره‌ای

در روند صعودی، مقاومت قابل توجه در ۱۱۵۶۷ و ۱۱۸۹۵ دلار است، همانطور که توسط شاخص IOMAP  برجسته شده است. به همین ترتیب، ۱.۱۷ میلیون آدرس قبلاً ۸۶۴،۱۸۰ BTC را در محدوده خریداری کرده بودند. این بدان معناست که رسیدن BTC به ۱۲۰۰۰ دلار آسان نخواهد بود.

نمودار توزیع هولد بیت کوین

نمودار توزیع هولد بیت کوین

نمودار بالا نشان می‌دهد که نهنگ‌های BTC در حال حاضر از خرید منصرف شده‌اند. در حالی که BTC  توسط نهنگ‌ها افزایش یافته بود، فروش به دلیل عدم حفظ سود ۱۲۰۰۰ دلار آغاز شده است. کیف پول‌هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سکه داشتند از ۲۱۰۷ سکه در ۱۵ سپتامبر به ۲۰۹۹ BTC در ۱۷ سپتامبر کاهش یافت.

متعاقباً، کیف پول‌هایی که بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ سکه در اختیار داشتند، در همان دوره در ۱۰۴ BTC  بدون تغییر باقی مانده‌اند. این داده‌ها نشان می‌دهد که نهنگ‌ها شک دارند که BTC پیشنهاد خود را با قیمت ۱۲۰۰۰ دلار در کوتاه مدت به پایان برساند. با این حال، آنها نگران نیستند که بیت کوین به ۱۰۰۰۰ دلار کاهش یابد زیرا به نظر می‌رسد فروش کمتری دارند.

بیت کوین از نگاهی دیگر

نمودار روزانه واگرایی میانگین متحرک باMACD  را نشان می‌دهد. این شاخص در حالی است که از روند نزولی اخیر تا ۳۱۵ به سمت منطقه مثبت در حال حرکت است. علاوه بر این، یک واگرایی صعودی بالاتر از MACD تأکید می‌کند که گاوها برتری دارند.

خط حمایت صعودی در نمودار روزانه

خط حمایت صعودی در نمودار روزانه

اگر MACD از بالای خط میانی عبور کند، می‌توان انتظار داشت که بیت کوین از مقاومت ۱۱۰۰۰ دلار افزایش یابد، از این رو صعود را به ۱۲۰۰۰ دلار افزایش می‌دهد. به طور کلی، BTC  در روند صعودی بالاتر از خط روند چند ماهه از مارس ۲۰۲۰ قرار دارد. بنابراین، تأخیر از شکست منطقه ۱۱۰۰۰ دلاری ناشی می‌شود، که پس از شکسته شدن آن، زمینه را برای افزایش تا ۱۲۰۰۰ دلار را فراهم می‌کند. .

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سه =