ورود
تحلیل قیمت بیت کوین 14 شهریور 1400

قیمت بیت کوین امروز صعودی شده و به بالای سطح مهم ۵۰ هزار دلار بازگشته است. بنابراین انتظار داریم جفت بیت کوین / دلار بقیه امروز را هم با افزایش قیمت سپری کند و به هدف بعدی در ۵۳۰۰۰ دلار نزدیک‌تر شود.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت بیت کوین امروز صعودی است.
  • بیت کوین / دلار دیروز در حوالی ۵۰۰۰۰ دلار تقویت شده است.
  • بیت کوین آماده شکستن سطوح بالاتر است.

در ۲۴ ساعت گذشته بازار دچار حالت‌های مختلفی شده است. بیت کوین ۰.۸۵ درصد افزایش قیمت داشته درحالی‌که اتریوم ۰.۶۹ درصد رشد کرده است. هم‌زمان فایل کوین بهترین عملکرد را با ۲۲ درصد رشد قیمت از خود نشان داده است.

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته در رنج ۴۹۵۳۸ تا ۵۰۴۵۹ دلار معامله شده که نوسان پایینی را در این بازه زمانی نشان می‌دهد. حجم معاملات ۱۹.۳۷ درصد کاهش‌یافته و به مجموع ۳۰.۸۶ میلیارد دلار ریده است. این در حالی است که ارزش بازار آن به ۹۴۲.۲ میلیارد دلار و دامیننس به ۴۱.۲۶ درصد رسیده است.

در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین به بالای ۵۰۰۰۰ دلار بازگشته و خریداران برای فتح سطوح بالاتر تلاش می‌کنند.

نمودار چهارساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار چهارساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

در هفته‌های اخیر پرایس اکشن بیت کوین شاهد مومنتوم صعودی قوی بوده است. پس از رسیدن به کف ۲۹۵۰۰ دلار، رالی بیت کوین توانسته تا ۷۰ درصد به قیمت اضافه کند و مقاومت ۵۰۰۰۰ دلار را بار دیگر بشکند.

بااین‌وجود مومنتوم صعودی در هفته های اخیر تضعیف شده و این باعث تثبیت قیمت در محدوده ۴۶۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار شده است. پس از لمس مجدد حمایت ۴۶۵۰۰، بیت کوین رالی تازه‌ای را در چهارشنبه گذشته آغاز کرد و اکنون دوباره به بالای ۵۰۰۰۰ دلار رسیده است.

با درنظرگرفتن شرایط و شکسته شدن مقاومت مهم ۵۰۰۰۰ می‌توانیم انتظار داشته باشیم در اوایل هفته هدف ۵۳۰۰۰ دلار نیز لمس شود.

جمع بندی

تحلیل بیت کوین برای ۲۴ ساعت بعدی صعودی است زیرا قیمت پس از تقویت در ۲۴ ساعت گذشته به بالای سطح ۵۰۰۰۰ بازگشته است. بنابراین انتظار داریم بیت کوین / دلار در ساعات آینده به هدف ۵۳۰۰۰ نزدیک‌تر شود.

منبع:کریپتوپولیتن
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *