تحلیل قیمت بیت کوین 25 تیر 1400

این آخر هفته برخلاف همیشه با دارندگان رمزارز مهربان بود و برخی از ارزهای دیجیتال توانستند قله‌های سه ماه قیمتی را ثبت کنند. اتریوم برای اولین‌بار پس از ماه می تا ۳۲۰۰ دلار رشد کرد. علت این افزایش قیمت هاردفورک لندن بوده که اخیراً انجام‌گرفته است.

ریپل راهش به بالای ۰.۸ دلار را پیدا کرد اما نتوانست به ۱ دلار نزدیک‌تر شود و دچار اصلاح شد. اما مهم‌ترین ارز دیجیتال توانست پس از عبور از ۴۰۰۰۰ به سطح ۴۵۰۰۰ دلار هم دست یابد. بااین‌حال، در حال حاضر کلیت بازار پس از رشد قیمت‌ها در آخر هفته قرمز شده است.

بیت کوین اکنون در سطح ۴۳۵۳۰ دلار معامله می‌شود. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه هم بر فشار از بالا افزوده است.

هم‌زمان RSI با عقب‌نشینی از منطقه اشباع خرید حالت نزولی پیدا کرده و فشار فروش افزایش‌یافته است؛ بنابراین در کوتاه‌مدت قیمت پس از روبه‌روشدن با نزدیک‌ترین مقاومت به سمت پایین حرکت خواهد کرد.

حمایت ۴۲۰۰۰ در این مسیر از ادامه کاهش قیمت جلوگیری خواهد کرد و باید به هر قیمتی حفظ شود. در غیر این صورت احتمال افت تا ۴۰۰۰۰ دلار و سپس ۳۸۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین / دلار

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

بااین‌وجود اندیکاتور مکدی دیدگاه صعودی را نشان می‌دهد. درصورتی‌که حمایت‌های بالاتری شکل بگیرد، خریداران بیشتری وارد بازار خواهند شد و این می‌تواند امید به رسیدن به هدف ۵۰۰۰۰ دلار را افزایش دهد.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *