ورود
تحلیل قیمت بیت کوین 28 شهریور 1400

تحلیل قیمت بیت کوین، مومنتوم نزولی را نشان می دهد زیرا قیمت به ریتریس و عقب نشینی خود ادامه داده است. بنابراین انتظار داریم بیت کوین / دلار امروز افت بیشتری داشته باشد و در ادامه یک کف بالاتر ثبت شود.

نکات مهم تحلیل:

  • بیت کوین امروز نزولی است.
  • بیت کوین / دلار در شب افت بیشتری داشته است.
  • بیت کوین در تلاش است یک کف بالاتر قیمتی ثبت کند.

کلیت بازار ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته قرمز بوده است. پیشتازان بازار یعنی بیت کوین و اتریوم به ترتیب ۱.۲ و ۳.۳ درصد افت قیمت داشته اند. همزمان کاسموس (اتم) بهترین عملکرد را با ۶.۲۵ درصد رشد نشان داده است.

در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین / دلار در رنج ۴۷۶۷۸.۱۵ تا ۴۸۶۸۵.۸۷ دلار معامله می شده که نوسان اندک را نشان می دهد. حجم معاملات ۶.۶۷ درصد افت کرده و به ۲۷ میلیارد دلار رسیده است. ارزش بازار بیت کوین به حدود ۹۰۰.۹ میلیارد دلار رسیده و دامیننس آن ۴۲.۲۱ درصد می باشد.

در نمودار ۴ ساعته ادامه افت قیمت مشخص است و فروشندگان قصد دارند یک کف بالاتر را ثبت کنند.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین / دلار

پرایس اکشن بیت کوین این هفته شاهد بازگشت مومنتوم صعودی بود. پس از افت بیش از ۱۵ درصدی در هفتم سپتامبر، در سطح ۴۴۰۰۰ دلار بالاخره از قیمت حمایت شد.

پس از آن به مدت چندین روز استراحت در ۴۶۵۰۰ دلار صورت گرفت و نیز یک افت کند در قیمت مشاهده شد. حمایت ۴۴۰۰۰ دوباره در روز دوشنبه گذشته لمس شد و نوسان افزایش یافت.

در روزهای بعدی بیت کوین / دلار یک سقف بالاتر در ۴۸۵۰۰ دلار ثبت کرد. از آنجا در پنج شنبه و جمعه بازهم افت قیمت رخ داد و یک کف بالاتر در ۴۷۰۰۰ به ثبت رسید.

دیروز قیمت بار دیگر افزایش یافت و از مقاومت ۴۸۵۰۰ دلار هم فراتر رفت اما به دلیل آماده نبودن خریداران، کاهش قیمت به صورت آهسته رخ داده و در ۲۴ ساعت اخیر ادامه داشته است.

با توجه به افت قیمت در ۲۴ ساعت اخیر، تحلیل قیمت امروز نزولی است. بنابراین انتظار داریم یک کف بالاتر در ۲۴ ساعت آینده ثبت شود و پس از آن در هفته آینده قیمت افزایش یابد.

منبع:کریپتوپولیتن
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *