3 دلیل رسیدن قیمت بیت کوین به 17000 دلار

قیمت بیت کوین برای اولین بار پس از  دسامبر ۲۰۱۷، با ادامه روند صعودی خود از ۱۷۰۰۰ دلار گذشت. این رالی پس از شکست سهمی قبلی آن انجام شده است.

سه عامل برای این رالی وجود دارد.: یک روند سهمی جدید، استحکام بالای ۱۶۰۰۰ دلار و جذب فشار فروش وال های بیت کوین.

روند پارابولیک جدید

با اینکه روند پارابولیک قبلی نگران کننده شده بود، احتمال پیدایش مجدد یک روند صعودی پارابولیک جدید در چرخه گاوی وجود دارد. به این ترتیب با افت بیت کوین به زیر سهمی برخی تحلیل گران اعتقاد دارند بیت کوین می تواند یک روند صعودی سهموی جدید تشکیل دهد.

معمولا با افت بیت کوین به خارج از سهمی و ورود آن به یک چرخه خرسی کوتاه مدت قیمت به سرعت افت می کند و امکان اصلاح آن تا ۸۰ درصد هم وجود دارد.

ثبات بیت کوین احتمال افت شدید در کوتاه مدت را کاهش می دهد و این در نهایت به رالی بیت کوین ختم می شود.

ثبات بالای ۱۶۰۰۰ دلار

ثبات بیت کوین بالای ۱۶۰۰۰ دلار پس از افت آن تا ۱۵۸۰۰ دلار در ۱۶ نوامبر نکته ای مهم برای رالی اخیر بوده است.

برخی برای بیت کوین به احتمال قوی اصلاح در کوتاه مدت قائل هستند. طبق سفارشات زنجیره ا بیت کوین یک سطح مقاومتی قوی در ۱۷۰۰۰ دلار دارد که شکست به زیر این سطح بسیار دشوار است.

مومنتوم بیت کوین اکنون بسیار قوی است و این احتمال رالی بزرگ آن را افزایش می دهد. زمانی که بیت کوین پس از شکست سهمی خود ثبات داشته باشد، الگوی تکنیکال از نظر تحلیل گران خوشبینانه است.

کنترل فشار فروش والهای بیت کوین

در ماه نوامبر والها و ماینرها در حال فروش حجم زیادی بیت کوین بودند. این یعنی در ماه گذشته فشار فروش سنگینی در بیت کوین وجود داشته است.

با این وجود قیمت بیت کوین امروز از ۱۷۰۰۰ دلار گذشت. ترکیب قدرت بیت کوین، تشکیل یک روند پارابولیک جدید و کنترل فشار فروش والها باعث شده چشم انداز میان مدت بیت کوین کاملا مثبت به نظر برسد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *