سرقت 7.2 میلیون دلار با حمله به برگرسواپ

یکی دیگر از پروژه های زنجیره هوشمند بایننس موردحمله وام فلش (سریع) قرار گرفته است. این بار قربانی حمله پلتفرم دیفای برگرسواپ بوده است. طبق اعلام تیم برگرسواپ در توئیتر، حدودا ۷.۲ میلیون دلار سرمایه در این حمله به سرقت رفته است.

وام سریع نوعی وام مبتنی بر بلاک چین است که که در آن فرد مقداری توکن وام می گیرد. این کار با استفاده از قراردادهای هوشمند انجام می شود و فرد وام گیرنده باید قبل از انجام تراکنش وام را پس بدهد در غیر این صورت قرارداد لغو می شود و تراکنش برگشت می خورد. همچنین برای این گونه وام ها نیازی به ضمانت و وثیقه نیست.

با اینکه استفاده از حمله های وام سریع به یک روال تبدیل شده، این حمله تنها زمانی امکان پذیر می شود که پلتفرم فاقد یک کد خاص باشد. طبق گفته بنیانگذار یونی سواپ، برگر سواپ بر اساس کدهای نسخه دوم یونی سواپ ساخته شده اما یک سطر از این کدها حذف شده و این باعث تخلیه سرمایه از این پلتفرم شده است.

به دلیل نبود این کد، حمله کنندگان توانسته اند در زمانی که بادی یک تراکنش انجام دهند، دو تراکنش را ایجاد کنند. این باعث شده یکی از این تراکنش ها بسته شود در حالی که رها کردن مورد دوم موجب شده وام گیرنده سرمایه موردنظر را نزد خود نگه دارد.

این حمله در ۱۴ تراکنش مختلف انجام گرفته و توکن های مختلفی از جمله بایننس کوین، اتریوم و برگرسواپ به سرقت رفته است. تیم برگر سواپ اعلام کرده تلاش خود را برای جبران ضرر ۷ میلیون دلاری این پلتفرم به کار خواهد گرفت.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *