۰ تا ۱۰۰ استخراج کاردانو | در رابطه با استخراج Cardano بیشتر بدانید

۱۰ دی ۱۴۰۱
صفر تا صد استخراج کاردانو

کاردانو در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. اگرچه این ارز دیجیتال نسبتاً جوان است، توجه سرمایه گذاران و عموم مردم را به خود جلب کرده است. با افزایش محبوبیت، افراد بیشتری در تلاش برای استخراج کاردانو هستند. در این آموزش، ما قصد داریم همه چیز در مورد کاردانو از جمله کاردانو چیست، از کجا آمده، چرا ارزش توجه دارد و مهمتر از همه اینکه چگونه استخراج می شود را را پوشش دهیم. (آیا اصلا می توان کاردانو را استخراج کرد؟).

کاردانو چیست؟

اول از همه، مردم اغلب اصطلاحات Cardano و ADA را با هم اشتباه می گیرند. اگر در مورد خود ارز دیجیتال صحبت می کنید، باید به ADA اشاره کنید. این در حالی است که کاردانو پلتفرمی است که میزبان رمزارز ADA است. به عبارت دیگر، کاردانو  بلاک چین ADA است.
برای سادگی زمانی که در مورد ارز بلاک چین کاردانو صحبت می شود، به جای ADA به همان لفظ «کاردانو» اشاره می شود. در این آموزش ما نیز به رمزارز شبکه کاردانو با همان نام کاردانو اشاره می کنیم.
کاردانو توسط شرکتی به نام Input Output Hong Kong ایجاد شد. توسعه این پلتفرم در سال ۲۰۱۵ آغاز شد اما در سال ۲۰۱۷ برای عموم منتشر شد. یکی از رهبران پروژه کاردانو یکی از بنیان گذاران IOHK به نام چارلز هاسکینسون بود. نام او در دنیای ارزهای دیجیتال قابل توجه است زیرا او یکی از بنیانگذاران اتریوم (یکی از شناخته شده ترین ارزهای دیجیتال موجود در جهان) و شرکتی به نام BitShare است.
با اینکه استخراج کاردانو شبیه دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین نیست اما یک شباهت کلی دارد و آن این است که کاملاً غیرمتمرکز است یعنی مالک واحدی ندارد. در عوض، تقریباً هرکسی می تواند به امنیت این ارز دیجیتال کمک کند. از نظر ساختار، این ارز به اتریوم نزدیک است.
حتی با وجود تمام شباهت هایش با سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، کاردانو قصد دارد دنیای ارزهای دیجیتال را متحول کند. یکی از راه هایی که می خواهد از طریق آن این کار را انجام دهد استفاده از سیستم «اثبات سهام» است.

استخراج کاردانو و ارتباط آن با اثبات سهام

استخراج کاردانو و ارتباط آن با اثبات سهام

استخراج کاردانو و ارتباط آن با اثبات سهام (PoS)

در بیشتر موارد، ارزهای دیجیتال از یکی از دو سیستم “اثبات سهام” و “اثبات کار” استفاده می کنند. وقتی صحبت از استخراج ارز دیجیتال می شود، معمولاً مورد دوم موردنظر است. روشی که سیستم اثبات کار یعنی PoW بر اساس آن کار می کند به این صورت است که سیستم ماینینگ شما مسائل دشوار ریاضی را حل می کند و در فرایند استخراج شرکت می کند. هنگامی که یک بلوک استخراج می شود، سیستم PoW سهم شما را می دهد. یعنی مقدار مشخصی از آن ارز دیجیتال را دریافت می کنید.
با این حال، وقتی صحبت از PoS می شود، روند کاملاً متفاوت است. در سیستم PoS، دارنده ارز بلوک های جدیدی تولید می کند و پرداخت ها (تراکنش ها) را تأیید می نماید. هرکسی که یک کوین از آن ارز دیجیتال (در این مورد کاردانو) را در اختیار داشته باشد، می تواند در این فرایند شرکت کند.
سیستم PoS برای استخراج کاردانو مفید تلقی می شود زیرا هش کردن اجباری و بی رحمانه ارز (چیزی که اغلب به عنوان ماینینگ از آن یاد می شود) را حذف می کند و روند بسیار روان تر و پایدارتر توسعه بلاک چین را تضمین می نماید. اکثر ارزهای دیجیتالی که در حال حاضر در بازار هستند با ایجاد تعادل بین امنیت، تمرکززدایی و سرعت دست و پنجه نرم می کنند. با فناوری فعلی، تقریباً غیرممکن به نظر می رسد که هر سه عامل ذکر شده در بالا به طور یکسان کار کنند.
کاردانو قصد دارد در این زمینه یک استثنا باشد. با کمک سیستم PoS، پلتفرم به طور مداوم توسعه می یابد تا سریع تر باشد؛ بدون اینکه هیچ گونه ویژگی امنیتی یا آزادی (تمرکززدایی) را قربانی کند.

ارائه اولیه سکه کاردانو (ICO)

ICO کاردانو چند سال پیش اتفاق افتاد. در طول عرضه اولیه، توکن ADA حدود ۶۰ میلیون دلار جمع آوری کرد. قیمت هر توکن ۰.۰۲ دلار ارزش گذاری شد. در نگاهی به گذشته، Cardano ICO سروصدای زیادی در دنیای رمزنگاری ایجاد کرد. چند دلیل کلیدی وجود داشت که کاردانو موردتوجه قرار گرفت. یکی از بزرگترین این دلایل نفوذ بنیانگذار بر مشتریان بالقوه بود. نام هاسکینسون قبلاً به دلیل اتریوم و پروژه های دیگرش در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار شناخته شده بود.
بسیاری از مردم او را به عنوان یک ریاضیدان بسیار هدف گرا می شناختند که هدفش ایجاد انقلابی در شیوه عملکرد فناوری بلاک چین است. علاوه بر آن، آقای هاسکینسون بر کلمه “تحقیق” در مورد کاردانو تأکید کرد. همه می دانستند که این پلتفرم (و ارزی که در اختیار دارد) کاملاً مبتنی بر تحقیق خواهد بود. این اولین ارز دیجیتال در نوع خود در بازار خواهد بود. با این حال استخراج کاردانو نیز بحث مهمی بود که همواره مطرح می شد.
دلیل بزرگ دیگر، وعده هایی بود که به همراه پلتفرم ارائه شد و ویژگی هایی که این ارز به دنیای رمزارزها وارد کرد. از همان ابتدا، کاردانو به عنوان انقلابی در نحوه انجام معاملات تبلیغ شد. این واقعیت که کاردانو می توانست امنیت و سرعت را متعادل کند و همچنان کاملاً غیرمتمرکز باشد، نکته اصلی همه بحث های پیرامون آن بود.

قیمت کاردانو

در زیر می توانید نمودار قیمت Cardano را از زمان انتشار تا به امروز مشاهده کنید.

نمودار قیمت ارز دیجیتال کاردانو

نمودار قیمت ارز دیجیتال کاردانو

قیمت فعلی ADA 0.56 دلار است. کاردانو به اوج قیمت ۱.۱۵ دلار رسید و سپس در ابتدای سال ۲۰۱۸ شروع به کاهش کرد. علت این کاهش ربطی به استخراج کاردانو نداشت زیرا در پایان سال ۲۰۱۷ و آغاز سال ۲۰۱۸، بازار ارزهای دیجیتال یک سقوط بزرگ را تجربه کرد. یکی از دلایل اصلی آن این بود که برخی از دولت ها در سراسر جهان تحریم هایی را علیه رمزارزها اعمال کردند.
برخی از ارزهای دیجیتال واقعاً از سقوط اولیه بازنگشتند، اما برخی دیگر دوباره شروع به افزایش قیمت کرده اند. همان طور که از نمودار بالا می بینیم، کاردانو تا در وسط این دو گروه قرار دارد و پس از سقوط اولیه، ارز دیجیتال ADA به ثبات رسید.

معمولاً کاردانو به دلیل قدرت کلی خود تثبیت می شود و احتمالاً دوباره شروع به رشد خواهد کرد. این پلتفرم به طور مداوم با حمایت یک شرکت بزرگ و تأثیرگذار در پشت آن در حال توسعه است.

به نظر می رسد مردم از این ارز دیجیتال استفاده واقعی می کنند و به وعده های بنیانگذار ایمان دارند. اینها و برخی جزئیات دیگر به عنوان عوامل اصلی مؤثر بر رشد کاردانو در نظر گرفته می شوند.

آیا امکان استخراج کاردانو وجود دارد؟

آیا امکان استخراج کاردانو وجود دارد؟

استخراج کاردانو

اکنون که می دانید کاردانو چیست، می توانیم شروع به تجزیه و تحلیل نحوه استخراج کاردانو کنیم. همان طور که احتمالاً متوجه شده اید، باید گفت آیا می توان کاردانو را استخراج کرد؟

پاسخ کوتاه به این سؤال منفی خواهد بود. ماینینگ کاردانو غیرممکن است. زیرا روش اجماع آن به صورت اجماع “اثبات کار” نیست.

با این حال، کاردانو را می توان استیک کرد. این یعنی چه؟ یعنی شما به سادگی با استفاده از کیف پول کاردانوی خود و اختصاص بخشی از دارایی های کاردانو به شبکه می توانید درصدی از این ارزها را به عنوان پاداش دریافت کنید. این عمل شبیه سپرده گذاری بانکی است. این روش توسط سیستم «اثبات سهام» استفاده می شود که به جای استفاده از سخت افزار، تراکنش ها را از طریق کوین های موجود ADA تأیید می کند.
وقتی صحبت از “ماینینگ کاردانو” می شود، به چند دلیل این کار بسیار مفید است. اول از همه، لازم نیست نگران روش های استخراج باشید. هیچ استخراج ابری، استخراج پردازنده گرافیکی یا CPU وجود ندارد. در نتیجه شما مقدار زیادی پول پس انداز می کنید که بعداً می توانید از آن برای کسب درآمد و سرمایه گذاری بیشتر در ADA استفاده کنید.
علاوه بر آن، این فرایند بسیار ساده تر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کیف پول خود را آنلاین نگه دارید. در این فرایند توزیع سود خود به خود انجام می شود و هرچه تعداد بیشتری از ارز دیجیتال کاردانو در اختیار داشته باشید و بیشتر سهام داری یا استیکینگ کنید، پاداش بیشتری دریافت خواهید کرد.

در مورد استخراج کاردانو بیشتر بدانید

توسعه دهندگان همچنین قول می دهند که در طول «عصر پاداش»، ویژگی ها و به روزرسانی های مداوم کاردانو را منتشر کنند. در طول این مدت، استخرهای سهام (مانند همان استخر ماینینگ اما با سیستم اثبات سهام) ظاهر می شوند و افرادی که مقادیر کمی از کاردانو دارند اما در تراکنش ها نقش دارند، می توانند پاداش بیشتری دریافت کنند. این همان روند استخراج کاردانو است.
در مجموع، به نظر می رسد که سیستم “اثبات سهام” این ارز مجموعه ای از استخرهای سهام باشد. تیم توسعه کوین در زمینه های مربوطه خود حرفه ای و باتجربه هستند، پس این ارز دیجیتال پشتوانه خوبی دارد و می تواند بدون داشتن گزینه ماینینگ کاردانو، از هر دو منظر قیمت و فناوری ساخت، پیشرفت های بیشتری را شاهد باشد.

استخراج کاردانو به چه صورت است؟

استخراج کاردانو به چه صورت است؟

نتیجه استخراج کاردانو

اگر به دنبال ارزهای دیجیتالی هستید که هم تا حدودی محبوب و هم مفید باشند، احتمالاً با ده ها یا صدها رقیب روبرو خواهید شد و انتخاب بسیار سخت می شود؛ به خصوص اگر دانش قبلی در مورد موضوع ارز دیجیتال نداشته باشید.
کاردانو یکی از این ارزهای دیجیتال است که سازندگان آن تلاش می کنند تا آن را در نوع خود بهترین کنند و حتی اگر استخراج کاردانو به روش قدیمی غیرممکن است، IOHK یک جایگزین عالی برای این مشکل ارائه می دهد.
به دلیل محبوبیت جریان اصلی استخراج ارزهای دیجیتال، بسیاری از مردم احتمالاً هرگز در مورد سهام داری چیزی نشنیده اند. این روش ماینینگ کاردانو از بسیاری جهات سودمند است زیرا به نوعی رایگان است، نیازی به تلاش مداوم ندارد و کاملاً انعطاف پذیر است.
بنابراین، اگرچه استخراج کاردانو امکان پذیر نیست اما می توان آن را از راه های دیگری مانند صرافی های ارزهای دیجیتال به دست آورد.
اگر کسب ارز دیجیتال هدف اصلی شماست و لزوماً به روند انجام آن اهمیت نمی دهید، باید کاردانو را بررسی کنید. همچنین، اگر مقادیر زیادی کاردانو در اختیار دارید باید از یک کیف پول امن نیز استفاده کنید. برخی از گزینه های پیشنهادی عبارت اند از کیف پول های سخت افزاری Ledger Nano X و Trezor Model T.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۰ تا ۱۰۰ استخراج کاردانو | در رابطه با استخراج Cardano بیشتر بدانید» با ما درمیان بگذارید.

منبع:www.bitdegree.org
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه نوروزی
شیبا اینو رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره اکسکوینو، شیبا اینو هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *