ابتکارعمل یک شرکت استخراج بیت کوین

۲۰ آذر ۱۴۰۰
ابتكارعمل يك شركت استخراج بيت كوين

شرکت استخراج بیت کوین CleanSpark، یک سازوکار جدید خنک کننده ٢٠ مگاواتى را در مرکز استخراج بیت کوین خود (نورکراس) ایجاد کرده است.

این شرکت در نوع خودش جزو یکى از بزرگترین شرکت هاى استخراجى بیت کوین در شمال آمریکا محسوب مى شود.

شرکت استخراج بیت کوین کلین‌اسپرک (Cleanspark) امروز اعلام کرد که یک ابتکار عمل ۲۰ مگاواتی را در مرکز استخراج نورکراس خود ایجاد کرده است. به گفته این شبکه، این سازوکار در ماه فوریه با ٨ مگاوات کار خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش میهن سیگنال به گفته صفحه رسمى این شبکه، طبق این سازوکار جدید، ماینرها برای خنک شدن در مخازن مایعی غوطه ‌ور می‌شوند.

براساس پیش بینى هاى انجام شده توسط سازمان استانداردهاى ساخت و سازى، راه اندازى این سیستم جدید خنک کننده دستگاه هاى استخراج کننده بیت کوین، باعث افزایش کارایى دستگاه ها تا ٢٠ درصد و حتى بیشتر خواهد شد.

همچنین انتظار مى رود این تکنولوژى، باعث کاهش هزینه هاى عملیاتى این شرکت شود و همچنین بخش رقابتى این شرکت با سایر شرکت هاى فعال در حوزه تکنولوژى هاى پیشرفته تولید انرژى را نیز تقویت کند.

طبق جزییات منتشر شده درباره این سیستم جدید، این پروژه ٢٠ مگابایتى متشکل از ١٨٠ مخزن حاوی یک مایع زیست تخریب پذیر مى باشد که هر مخذن شامل ٣٣ واحد از جدید ترین نسل دستگاه هاى استخراج کننده بیت کوین است.

کلین اسپرک می‌گوید که این ابتکار خنک سازی ماینرها به آنها کمک می ‌کند تا در مصرف انرژی صرفه‌ جویی کنند و هش ریت به دست آمده از ماینرها را افزایش دهند.

گفتنى است این شرکت پیش بینى کرده تا ۵ سال آینده، سرمایه کل این شرکت توسط سرمایه گذارى افراد برجسته، به بیش از ١۴۵ میلیون دلار برسد.

منبع:https://www.cleanspark.com/
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *