عصبانیت کاربران کوین بیس از پاک شدن سرمایه‌های حساب‌هایشان

مشتریان صرافی بزرگ کوین بیس یک‌بار دیگر با نبود پشتیبانی مشتریان در این شرکت ۶۵ میلیارد دلاری به مشکل برخورده‌اند.

کوین بیس به دلیل خدمات ضعیف پشتیبانی مورد انتقادات شدیدی از طرف کاربران خود قرار گرفته که حساب‌هایشان تخلیه و هک شده است.

طبق گزارش‌های CNBC هزاران مشتری این صرافی در حال ثبت شکایت از آن هستند. در مصاحبه‌ای که با این کاربران انجام‌گرفته، آنها از اینکه پس از تخلیه و هک حساب‌هایشان، پشتیبانی مشتریان صرافی پاسخگوی پیام‌هایشان نبوده ناراضی‌اند.

یکی از این مشتریان به نام تانیا ویدوویچ ادعا کرده تقریباً تمام سرمایه ۱۶۸ هزاردلاری دارایی‌های دیجیتال خود را پس از دریافت چندین اخطار تعویض رمز عبور در ماه آوریل ازدست‌داده است. او گفته تلاش‌هایش برای تماس تلفنی با این صرافی هم بی‌نتیجه بوده است.

یکی دیگر از کاربران نیز گفته پس از ورود به اپلیکیشن کوین بیس در ماه مارس ۳۵۰۰۰ دلار از دارایی‌های مختلف رمزارزی از حسابش پاک شده است. تیم پاسخ‌گویی کوین بیس سرانجام در یک ایمیل به این فرد قربانی اعلام کرده تراکنش‌ها در بلاک‌چین غیرقابل‌بازگشت هستند و سیاست‌های بیمه‌ای این صرافی نمی‌تواند اقدامی برای جبران سرقت از حساب‌های شخصی انجام دهد.

ماه‌هاست مشتریان کوین بیس در شبکه‌های اجتماعی از نبود خدمات کافی برای پشتیبانی از مشتریان گلایه می‌کنند. مشتریان این صرافی از سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۱۰۰۰ شکایت علیه کوین بیس در اداره حفاظت مالی مشتریان و کمیسیون مبادلات فدرال ثبت کرده‌اند و اکثر آنها به خدمات مشتریان معترض بوده‌اند.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *